piątek, 29 marca 2024 16:49

Zamość: Pływacy Orki stawali na podium. Aż 40 razy!

W dniach 22-23 czerwca jak przystało na stolicę województwa rozegrano w Lublinie Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego na długim basenie. W imprezie wzięło udział łącznie 270 zawodniczek i zawodników z 36 klubów głównie z województwa lubelskiego. Orka Zamość w klasyfikacji medalowej z 40 medalami (14-17-9) uplasowała się na 4 miejscu za KU AZS UMCS Lublin, UKP Falą Kraśnik i KS Olimpią Lublin.

Autor: Fot. UKS Orka Zamość

Wynik medalowy i lokata byłyby z pewnością lepsze gdyby nie brak (z powodu kontuzji )pewniaka do zdobycia kilku złotych medali Olafa Lupy.

Konkurencję 50 m stylem dowolnym(14-15 lat) wygrała Julia Malinoś-27.33 przed Katarzyną Szuper 27.77 co w kategorii open dało im odpowiednio medal srebrny i miejsce 4.

W tej samej konkurencji wśród chłopców 12-13 lat srebrny medal wywalczył Michał Kropornicki-29.65, 5 w kat.14-15 lat był Jakub Rymarz-27.40. Srebrny medal na 50 m stylem klasycznym wywalczyła Klaudia Malec-35.17 a 4 była Julia Bednarz-35.90, w kategorii 14-15 lat srebrny medal na tym samym dystansie odebrał Filip Łagoźny-32.65 a w młodzikach(12-13 lat) 6 był Wiktor Sawicki-43.41.

100 m stylem motylkowym w najmłodszej kategorii wiekowej wygrała Izabela Naklicka-1:14.03 a brązowy medal wywalczyła Aleksandra Poździk-1:18.06, brązowy medal odebrała w kategorii 14-15 lat Zuzanna Sioma-1:09,27 a Klaudia Wróblewska była 5-1:11.40 podobnie jak Jakub Rymarz-1:10.97.

Kobiecą rywalizację na dystansie 200 m stylem dowolnym w kategorii 14-15 lat wygrała Katarzyna Szuper-2:14.69 przed Julią Malinoś-2:14.72!

Michał Kropornicki był na tym dystansie 5-2:32.52. Klaudia Malec zajęła 4 miejsce na 200m stylem grzbietowym-2:34.47. Morderczy dystans 400 m stylem zmiennym wśród 14 i 15 latek wygrała Julia Bednarz-5:09.06 co w kategorii open dało jej medal srebrny, 5 była Zuzanna Sioma-5:32.06, w młodszej kategorii 4 była Ola Poździk-6:02.45 a 6 Iza Naklicka-6:10.48.

Drugi blok zawodów rozpoczął się od zwycięstwa Katarzyny Szuper na 50 motylkiem-29.60, w kategorii open dało to medal srebrny, w młodszej kategorii Iza Naklicka była 6-33.53.

Na kolejnym sprinterskim dystansie, tym razem stylem grzbietowym medal srebrny wywalczyła Katarzyna Szuper-31.76, w kategorii open odebrała medal brązowy, medal brązowy w kategorii junior młodszy zdobyła Klaudia Malec-31.96.

400 kraulem wygrała Julia Malinoś-4:42.36, Klaudia Wróblewska z czasem-5:03.05 zajęła 6 lokatę, w kat.12-13 lat 4 była Iza Naklicka-5:17.88. Dystans 100m stylem klasycznym wśród juniorów najszybciej pokonała Klaudia Malec-1:16.38 przed Julią Bednarz-1:16.75.

Zwycięzcą męskiej rywalizacji został Filip Łagoźny-1:13.16. Złoty medal na dystansie 200m stylem zmiennym zdobyła Julia Bednarz-2:27.47, w kategorii open dało jej to medal srebrny, w kategorii młodzika 5 była Aleksandra Poździk-2:47.72, w kategorii juniora Filip Łagoźny wywalczył w tej konkurencji medal srebrny-2:27.03 a brązowy Jakub Rymarz-2:36.58, Wiktor Sawicki w młodzikach był 6-3:10.34.

Trzeci blok zawodów rozpoczęły wyścigi na 200 m stylem motylkowym , w którym brązowy medal w juniorach wywalczyła Klaudia Wróblewska-2:37.14, 4 w młodzikach była Ola Poździk-2:58.84 i Jakub Rymarz-2:40.65 a Iza Naklicka była 6-3:07.40.

Bardzo lubianą przez zawodników konkurencję 100 m stylem dowolnym w juniorach wygrała Julia Malinoś-59.62 przed Katarzyną Szuper-1:00.63, J.Malinoś z tym czasem uplasowała się na miejscu 3 w kategorii open, drugi w juniorach na tym dystansie był Filip Łagoźny-58.60 a 5 w młodzikach Michał Kropornicki-1:05.60. W wyścigu na 100

m stylem grzbietowym 3 w juniorach była Katarzyna Szuper-1:10.10 a 4 Klaudia Malec-1:10.82. Ostatni dystans stylem klasycznym-200 m wygrała w juniorach Klaudia Malec-2:39.72 a druga była Julia Bednarz-2:40.81, świetne wyniki pozwoliły na odebranie złotego i srebrnego medalu w kategorii open, złoty medal wywalczył również junior Filip Łagoźny-2:43.25, w młodzikach na 6 miejscu rywalizację w tej kategorii zakończył Wiktor Swaicki-3:28.65.

800 m stylem dowolnym w kategorii junior wygrała Julia Bednarz-9:34.65 przed Julią Malinoś-9:46.19, Klaudia Wróblewska z czasem-10:24.72 była 4, w młodzikach Iza Naklika z czasem 11:00.74 zajęła miejsce 6. Julia Bednarz za ten wyścig odebrała jeszcze medal brązowy w kategorii open.

Zamojskie pływaczki odniosły również olbrzymi sukces w klasyfikacji generalnej za dwa najlepsze wyniki. Zwyciężyła Julia Malinoś(Orka)-1301 pkt., przed Julią Bednarz(Orka)-1287, Aleksandrą Wiśniewską(Olimpia Lublin)-1286 i Klaudią Malec(Orka)-1268 pkt. Wśród juniorów na 5 miejscu uplasował się Filip Łagoźny-1024 pkt.

Przed czołowymi zawodnikami Orki już tylko najważniejsze zawody w sezonie-Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów, które w połowie lipca odbędą się na długich basenach między innymi w Olsztynie, Lublinie, czy Oświęcimiu.