Szansa dla piłkarskich talentów

  • 28.06.2019, 10:36
  • tomt
Szansa dla piłkarskich talentów fot. tomt
Piłkarskie Talenty Zamojszczyzny to projekt Michała Macka, który doczeka się realizacji już w najbliższą sobotę na stadionie w Starym Zamościu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

 29 czerwca o godz. 17.00 na stadionie Omegi rozegrany zostanie test-mecz, w którym wystąpią zdolni młodzieżowcy reprezentujący na co dzień kluby piłkarskiej Zamojszczyzny. Jego celem jest promocja zdolnych graczy.

– W spotkaniu zagra młodzież, która wyróżniała się w rozgrywkach ligowych od czwartej ligi po klasę B. Poza dwoma przypadkami, gdy veto postawili trenerzy, spotkałem się z ogromną życzliwością szkoleniowców i działaczy – mówi nam Michał Macek. – Sam oglądam bardzo wiele meczów i jestem zdania, że na Zamojszczyźnie jest wielu młodych zdolnych graczy, którym warto pomóc – dodaje szkoleniowiec Sokoła (do końca czerwca), zaznaczając, że sam za organizację meczu nie bierze żadnych pieniędzy. 

Jeden z zespołów poprowadzą trenerzy: Paweł Lewandowski i Jacek Paszkiewicz, drugi zaś Jarosław Czarniecki z Łukaszem Kierepką

Do Starego Zamościa wybiera się wielu skautów z wyższych lig.

– Mam potwierdzenie udziału m.in. od przedstawicieli Stali Stalowa Wola, Motoru Lublin, Wisły Puławy, Hetmana Zamość i większości czwartoligowców z Lubelszczyzny. Nie wykluczam, że w Starym Zamościu pojawią się również skauci, z kilku klubów z Polski, ponieważ zainteresowali się tym wydarzeniem i odbieram sporo telefonów – mówi nam Michał Macek.

Wcześniej pomysłodawca meczu uczestniczył w projekcie "Ty też masz szansę".

 
tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe