Biłgoraj: Zgłoś projekt, stwórz obywatelski budżet

  • 29.06.2019, 12:09
  • ak
Biłgoraj: Zgłoś projekt, stwórz obywatelski budżet
Od poniedziałku 1 lipca przez cały miesiąc będą przyjmowane w Biłgoraju propozycje zadań, które mogłyby zostać zrealizowane w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego miasta. Na zaproponowane przez mieszkańców pomysły samorząd przeznaczy 200 tys. zł.

"Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój miasta!" - tak biłgorajski magistrat zachęca mieszkańców do aktywności i składania propozycji.

Może to zrobić każda zameldowana w Biłgoraju osoba, która w dniu głosowania będzie mieć co najmniej 16 lat. Jak to zrobić? Na specjalnym formularzu dostępnym na stronie internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.pl. Już wypełniony dokument, poparty przez minimum 10 osób, należy zgłosić za pośrednictwem tego samego portalu albo po prostu złożyć osobiście bądź wysłać pocztą do biura podawczego UM Biłgoraj, Plac Wolności 16. Pomysłodawca projektu powinien określić przybliżony koszt realizacji.

Weryfikacja zgłoszonych zadań potrwa cały sierpień. We wrześniu mieszkańcy będą mogli głosować na wybrane przez siebie pomysły. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 2 października.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe