Krynice: Wójt otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu

  • 27.06.2019, 08:00
  • ak
Krynice: Wójt otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu Fot. pixabay.com
Wszyscy radni gminy Krynice obecni na wtorkowej (25 czerwca) sesji uznali, że wójt dobrze wykonał zeszłoroczny budżet i jednogłośnie udzielili Jackowi Wiśniewskiemu absolutorium.

Ze sprawozdania wynika, że plan dochodów gminy Krynice został zrealizowany w ponad 90 procentach, a wydatków - w prawie 91. Najpoważniejszą inwestycją 2018 roku był zakup i montaż kolektorów słonecznych. Kosztowało to ponad 800 tys. zł, ale większość pieniędzy pochodziło z unijnej dotacji. Dzięki zewnętrznemu wsparciu gmina wybudowała też  wodociąg w Źwiartowie i Dzierążni (500 tys. zł) i przebudowała drogę w Krynicach (370 tys. zł). Za zagospodarowanie terenu przy zalewie poszło blisko 290 tysięcy złotych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe