Bełżec: Ukrainiec zrobił sobie magazyn na papierosy

  • 26.06.2019, 12:00
  • ak
Bełżec: Ukrainiec zrobił sobie magazyn na papierosy Fot. KPP Tomaszów Lubelski
37-letni obywatel Ukrainy wynajął sobie w Bełżcu budynek gospodarczy i zaczął do niego zwozić papierosy z przemytu. Ale składzik odkryli mundurowi i zarekwirowali cały towar.

To była wspólna akcja tomaszowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i strażników granicznych. Ustalili, że na jednym z podwórek w Bełżcu funkcjonuje magazyn na nielegalne papierosy. Pojechali tam i wynajętym przez Ukraińca budynku gospodarczym znaleźli prawie 2400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci całą kontrabandę skonfiskowali. Wyliczyli, że cudzoziemiec naraził polski skarb państwa uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na prawie 40 tys. zł. Mężczyzna odpowie za to przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek towaru.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe