Mamy zespół z charakterem

  • 26.06.2019, 07:39
  • tomt
Mamy zespół z charakterem fot. tomt
Przemysław Żmuda to najbardziej doświadczony gracz Hetmana Zamość. Pewnie z tego względu trener Jacek Ziarkowski nazywa go żartobliwie "Dziadkiem". O tym, przed jakimi wyzwaniami staną biało-zielono-czerowni w trzeciej lidze, z kapitanem Hetmana Zamość rozmawia Tomasz Tomczewski.

Oglądając mecze Hetmana z trybun, odnosiło się wrażanie, że kolejne zwycięstwa przychodzą wam lekko, łatwo i przyjemnie...

 – W rundzie jesiennej opór pozostałych drużyn był większy. Wiosną faktycznie punkty bardzo często zdobywaliśmy najmniejszym nakładem sił. Duża w tym zasługa solidnie przepracowanego okresu zimowego. W tym względzie nie mogła się z nami równać żadna drużyna i efekty było widać.

O wygranych meczach decydowała więc kwestia motoryki?

 – W dużej mierze tak, ale nie tylko. Trener Ziarkowski ustawiał nas pod każdego rywala bardzo mądrze taktycznie. Nikt nie biegał po boisku bezproduktywnie, bo każdy znał swoje miejsce. A że umiejętności stricte piłkarskich też nam nie brakowało, stąd z awansem nie było problemu.

W trzeciej lidze czeka was zupełnie inna skala trudności...

 – To prawda. Nasza grupa wygląda na najmocniejszą spośród wszystkich czterech. Jest sporo uznanych marek i zapowiada się zażarta walka. Na pewno każdy punkt trzeba będzie rywalom wydrzeć. Z pewnością mecze będą atrakcyjne i dla nas, i dla kibiców.

Motoryka też może odgrywać ważną rolę?

 – Na tym poziomie nie będzie drużyn odstających pod względem przygotowania fizycznego. Ważniejsza będzie taktyka i konsekwencja w jej realizowaniu. W czwartej lidze nasi rywale bronili się ambitnie, ale po pewnym czasie pękali. Teraz na to nie możemy liczyć. O golach będą decydować niuanse, a od pierwszej do ostatniej minuty musimy być maksymalnie skoncentrowani.

 

CAŁY WYWIAD PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM I E-WYDANIU.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe