Z Hrubieszowa do Sokala

  • 26.06.2019, 09:00
  • par
Z Hrubieszowa do Sokala
W ubiegłym tygodniu dziewięciu ochotników z Hrubieszowa porządkowało polskie groby na cmentarzu w Sokalu na Ukrainie. Kolejny wyjazd zaplanowano po wakacjach.

Ta wyprawa jest efektem naszej współpracy ze Stowarzyszeniem Polaków Zamieszkałych w Sokalu. Prezes tego stowarzyszenia zaprowadził nas na miejscowy cmentarz, na którym pochowano Polaków i pokazał, jak wygląda ta nekropolia. Jej stan jest opłakany. Cmentarz jest zarośnięty drzewami, chwastami i chaszczami. Pracy tam wystarczy nam na kilka lat – mówi Tomasz Wojciech Antoniuk, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Razem w Hrubieszowie.

Hrubieszowskie stowarzyszenie zaapelowało o pomoc w porządkowaniu cmentarza. Na ten apel odpowiedzieli: Bogusław Włosowski i Wacław Mucha ze Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK oraz Zdzisław SzczękJerzy Flisiuk, Marian BieleckiAndrzej BelinaDaniel DraganKonrad Sawczuk i były poseł Stanisław Żmijan, a także Roman Kurantowicz z Klubu Aktywnych Seniorów PCK przy HDK-u.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe