Sitno: Wystawa nie tylko dla rolników

  • 29.06.2019, 06:06
  • AP
Sitno: Wystawa nie tylko dla rolników Fot. ODR Sitno
W pierwszy weekend lipca (5-7) warto wybrać się do Sitna. Swoje stoiska zaprezentuje tam 400 wystawców z całej Polski, będą targi maszyn, pokaz sprawności ułańskiej, konkurs zaprzęgów i wiele innych atrakcji dla odwiedzających XXXIII Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych i towarzyszące jej targi rolnicze są najstarszą i jedną z największych imprez rolniczych w kraju. Odzwierciedla to, co aktualnie dzieje się w rolnictwie. Co roku przyciąga tysiące ludzi nie tylko z Polski, ale i zza granicy. 

Trzydniowa wystawa rozpocznie się w piątek 5 lipca, a zakończy się w niedzielę 7 lipca. Swoje stoiska zaprezentuje około 400 wystawców z całej Polski. Będą m.in. to firmy produkujące i handlujące maszynami oraz narzędziami rolniczymi. Będzie sporo ciągników i samochodów. Produkty wystawią firmy oferujące pasze, dodatki paszowe i nawozy. Nie zabraknie firm budowlanych, handlujących wyposażeniem budynków inwentarskich. Swoje oferty zaproponują bankowcy i firmy edukacyjne. Jak co roku będzie też można kupić kwiaty doniczkowe, sadzonki drzew i krzewów, dzieła twórców ludowych i rzemieślników. Wiele stoisk zajmą drobni kupcy. Będą też stoiska gastronomiczne.

Podczas wystawy swoje zwierzęta podda ocenie około 150 hodowców. 

 – W tym roku zobaczymy bydło mleczne, bydło mięsne, 5 ras owiec, 2 rasy kóz, konie, króliki w 20 rasach – nowości hodowlane, drób ogólnoużytkowy, drób ozdobny i gołębie. Członkowie Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych wystawią 150 ptaków w 6 kategoriach: kanarek kolorowy, kanarek lipochromowy, kanarek melaninowy, kanarek kształtny, mała egzotyka i papugi – wylicza Grażyna Różycka, kierownik ODR w Sitnie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

PEŁNY PROGRAM WYSTAWY W NASZYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rolnik
Rolnik 05.07.2019, 21:11
Czy w ostatnim dniu czyli 7 lipca w niedzielę warto jeszcze się wybrać czy już na koniec nic nie ma? Chodzi mi przeważnie o maszyny rolnicze i firmy czy jeszcze można oglądać i ewentualnie coś kupić, zamówić?
Lkw
Lkw 01.07.2019, 16:32
Warto pojechać . Warto zobaczyć jest plac zabaw dla dzieci . Dla kazdego coś jest
Justyna
Justyna 30.06.2019, 19:28
A sa jakies konkursy dla dzieci?
Lwk
Lwk 01.07.2019, 16:33
Tak . Jesr plac zabawa
Zbychu
Zbychu 29.06.2019, 21:16
Warto tam pojechać, jest co zwiedzać

Pozostałe