Kryłów: Opatrzność ocaliła św. Mikołaja

  • 26.06.2019, 07:03
  • par
Kryłów: Opatrzność ocaliła św. Mikołaja
Wiatr oberwał konar pomnikowego dębu rosnącego przy kapliczce św. Mikołaja z wilkiem w Kryłowie-Kolonii. Potężna gałąź runęła na schody prowadzące do kapliczki. Rzeźba świętego i wilka nie zostały uszkodzone.

W nocy z 19 na 20 czerwca burza z porywistym wiatrem przeszła nad Kryłowem-Kolonią. Błyskało i grzmiało tam bardzo intensywnie około godz. 23. 

 – Usłyszałam potężny huk. Wyszłam potem z latarką zobaczyć co się stało – opowiada mieszkająca niedaleko kapliczki pani Joanna. – Okazało się, że złamał się potężny konar pomnikowego dębu, który rośnie przy tym sanktuarium.

Konar mający ponad metr obwodu przetoczył się po zadaszeniu kapliczki (lekko naruszył dach) i połamał barierki przy schodach do sanktuarium.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

CZYTAJ TAKŻE: WICHURA PRZESZŁA NAD REGIONEM. ZRYWAŁO DACHY, ŁAMAŁO DRZEWA

par
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Once de arte
Once de arte 20.08.2019, 19:23
Nie tylko barierki sa polamane alectez 2 belki stropu dachu. Co tez niebezpiecznie zagraza figurze.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 27.06.2019, 06:00
Po szkodach widać, że niewiele się wysiliła ta opatrzność a może nawet złamała ten konar

Pozostałe