Biłgoraj: Sukcesy fizyków z Budowlanki

  • 24.06.2019, 08:39
  • ak
Biłgoraj: Sukcesy fizyków z Budowlanki Fot. ZSBiO Biłgoraj
W te wakacje mogą z czystym sumieniem odpoczywać, bo podczas zakończonego niedawno roku szkolnego ciężko pracowali i odnosili sukcesy. Trzech uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju z powodzeniem startowało w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2019” organizowanym przez Fundację Akademii Młodych Fizyków.

Konkurs odbył się pod patronatem Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Wzięło w nim udział aż 10 tys. 852 młodych pasjonatów fizyki z całej Polski. Wśród nich było ponad 4,5 tys. uczniów szkół średnich.

Znakomicie zaprezentowali się maturzyści z ZSBiO w Biłgoraju, zdobywając tytuły laureatów. Rafał Bednarz zajął pierwsze miejsce, Tomasz Maciocha był szósty, a Michał Klimek dziewiąty. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycielek fizyki Teresy Kość i Elżbiety Domienik.

CZYTAJ TAKŻE: UCZNIOWIE ZSBIO MAJĄ INDEKSY NA AGH

CZYTAJ TAKŻE: NAUKOWE SUKCESY UCZNIÓW BUDOWLANKI

CZYTAJ TAKŻE: MICHAŁ KLIMEK Z BUDOWLANKI ZDOBYŁ INDEKS PRZED MATURĄ

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kN
kN 24.06.2019, 21:49
Gratulacje!!!

Pozostałe