46-latek z zarzutami. Nie dopilnował dziecka. 3-latek zranił się siekierą

  • 18.06.2019, 11:42
  • ak
46-latek z zarzutami. Nie dopilnował dziecka. 3-latek zranił się siekierą Fot. pixabay.com
Tragedia w jednej z wiosek w gminie Skierbieszów. 3-letni chłopczyk bardzo poważnie zranił się w dłoń siekierą. Był wtedy pod opieką kompletnie pijanego 46-letniego krewnego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w weekend w jednej z miejscowości w gminie Skierbieszów. Policję zaalarmował szpital, do którego z poważną raną palców ręki trafiło 3-letnie dziecko.

Policjanci ustalili, że 3-latek bawił się z 8-letnim bratem. Dzieci miały dostęp do siekiery. Był z nimi 46-letni krewny, który pod nieobecność matki miał się zająć maluchami. Nie dopilnował chłopców, był w innej części podwórza.

– Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jak wstępnie ustalili policjanci, chłopcy bawili się na podwórzu, w tym czasie 46-latek przebywał z drugiej strony posesji. 3-latek prawdopodobnie  z niezamkniętej na klucz drewutni wziął siekierę i uderzył nią w swoją dłoń powodując poważne obrażenia palców. Został przetransportowany do specjalistycznego szpitala, gdzie fachowy personel medyczny zajął się ratowaniem zdrowia dziecka – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty narażenia 3-latka, którym miał się opiekować, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to w kodeksie karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MiesKaniec
MiesKaniec 23.06.2019, 00:04
A gdzie był ojciec ....matka miała 500metry do sklepu. Parodia.....

Pozostałe