Obopólne korzyści w gabinecie stomatologicznym. Rękawice nitrylowe chronią zarówno lekarza, jak i pacjenta

  • 18.06.2019, 11:19
  • Artykuł partnera
Obopólne korzyści w gabinecie stomatologicznym. Rękawice nitrylowe chronią zarówno lekarza, jak i pacjenta
Zachowanie wysokich standardów higieny podczas wszelkiego rodzaju zabiegów medycznych pozwala uniknąć niepotrzebnych, przykrych konsekwencji. Do tego potrzeba zarówno przestrzegania określonych procedur, jak również użycia odpowiedniego wyposażenia. Bardzo dobrym przykładem będą tutaj jednorazowe rękawice nitrylowe, szczególnie popularne wśród dentystów. Za sprawą swoich unikalnych właściwości okazują się idealnym rozwiązaniem dla stomatologów.

Zabezpieczenie przed zakażeniem jest ważne dla wszystkich zaangażowanych stron

 

Bliski kontakt z krwią, śliną oraz innymi płynami ustrojowymi to w tej pracy nie pierwszyzna. Naturalnie postępowanie zgodnie z wypracowanymi przez lata schematami minimalizuje ryzyko infekcji wirusami czy bakteriami – aczkolwiek stosowanie dodatkowego zabezpieczenie w postaci jednorazowych rękawiczek gwarantuje maksymalny komfort psychiczny. Również dla pacjentów, dla których sama perspektywa zabiegu stomatologicznego stanowi wystarczający powód do zdenerwowania. O wymogach sanepidowskich już nie wspominając. Oferowane przez sklepy z profesjonalnym wyposażeniem medycznym rękawice nitrylowe stanowią bardzo dobrą alternatywę dla powszechnie wykorzystywanego w tym segmencie lateksu.

 

Materiał – specyficzny rodzaj syntetycznego kauczuku – nie wywołuje reakcji alergicznych, a zarazem charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością oraz praktycznie zerową przepuszczalnością. I na tym wcale nie kończą się ich atuty. Jak zwracają uwagę przedstawiciele firmy HelloDent, rękawice nitrylowe doskonale dopasowują się do dłoni. W ten sposób dentyści mogą bardzo starannie wykonywać wszystkie czynności. Z kolei chropowate wykończenia na opuszkach palców dają pewny, zapobiegający wyślizgnięciu się przyrządów chwyt.

 

Podczas wykonywania zabiegu niezbędna jest precyzja. Rękawice nitrylowe zapewniają doskonałe czucie

 

Niektórzy stomatologowie argumentują, że gruba warstwa ochronna tradycyjnych, lateksowych rękawiczek zabiera im jeden z najważniejszych atrybutów – ogromną dokładność wykonywanych ruchów. Absolutnie niezbędną do prawidłowego, w miarę bezbolesnego obchodzenia się z wrażliwymi, silnie unerwionymi zębami i dziąsłami. Tymczasem eksperci HelloDent przekonują, że w przypadku rękawic nitrylowych ten problem w ogóle nie występuje. Miękki, elastyczny materiał o zoptymalizowanej grubości pozwala utrzymać maksymalną precyzję, a jednocześnie zachowuje poziom bezpieczeństwa na wysokim poziomie. Rzecz jasna dentyści powinni pamiętać o jeszcze jednej rzeczy – nawet najlepsze jednorazowe rękawiczki nie zastąpią dezynfekcji rąk.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe