Gm. Tyszowce: Bitwa o Czerwień w Czermnie

  • 21.06.2019, 07:06
  • roh
Gm. Tyszowce: Bitwa o Czerwień w Czermnie W Czermnie znowu będzie słychać szczęk mieczy.
W sobotę 22 czerwca przy grodzisku w Czermnie (gm. Tyszowce), dawnej stolicy Grodów Czerwieńskich znowu pojawią się wczesnośredniowieczni wojowie. W rekonstrukcyjnym widowisku "Bitwa o Czerwień" udział weźmie ponad 150 rekonstruktorów.

Historyczne obozowisko dla zwiedzających otworzone zostanie już o godzinie 11. Dwie godziny później, zaplanowano uroczyste otwarcie imprezy połączone z prezentacją drużyn. Później odbędą się turnieje wojów wczesnośredniowiecznych m.in. indywidualne i drużynowe zawody łucznicze. Będzie można zobaczyć jak lepiono i wypalano garnki, odwiedzić zielarkę i kowala, wyrabiano kolczugi oraz skosztować potraw inspirowanych średniowiecznymi produktami. Dla dzieci zaplanowano gry i zabawy. Dla starszych konkurs historyczny.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie bitwa o Czerwień, która rozpocznie się o godz. 19. W widowisku swój udział zapowiedziało 180 rekonstruktorów z całej Polski.

Spotkanie z historią pod hasłem "Bitwa o Czerwień" zakończy zespół Dominanta z Zamłynia, który wystawi spektakl "Noc świętojańska w Czermnie" z obrzędem puszczania wianków. Organizatorem wydarzenia są Burmistrz Tyszowiec, Samorządowe Centrum Kultury, Stowarzyszenie Rekonstrukcyjno-Historyczne "Drużyna Grodu Czerwień" oraz Stowarzyszenie Czermno-Gród Czerwień.

Patronat medialny sprawuje "Kronika Tygodnia".

roh
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe