Statystyki ZUS. Jak chorujemy? Krótko

  • 18.06.2019, 12:03
  • lew
Statystyki ZUS. Jak chorujemy? Krótko Fot. pixabay.com W grupie pań najdłuższe okresy nieobecności w pracy były skutkiem schorzeń związanych z ciążą.
Jeśli chorujemy, to zazwyczaj krótko. Tak wynika z raportu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zwolnieniach lekarskich. Przeważają L4 wystawiane na okres od jednego do pięciu dni.

Dzięki elektronizacji zwolnień lekarskich ZUS może na bieżąco i dokładniej śledzić ich wpływ. Z danych instytucji wynika, że od początku roku do końca kwietnia lekarze w całym kraju wystawili 9,2 mln zaświadczeń na prawie 103 mln dni. To zarówno zwolnienia wynikające z choroby samego ubezpieczonego, jak i zwolnienia na opiekę nad chorymi członkami rodziny. 

Jak wyglądała sytuacja w naszym regionie?

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolejna sprawa sądowa z ZUS o swoje prawa
Kolejna sprawa sądowa z ZUS o swoje prawa 18.06.2019, 21:30
Krótko i wydajnie dla ZUS !!! Jak żyjemy ? Krótko i wydajnie dla ZUS. Kto najbardziej na tym korzysta ? Może ZUS ?

Pozostałe