Bełżec: Najlepsi u prezydenta

  • 18.06.2019, 10:00
  • wd
Bełżec: Najlepsi u prezydenta Mistrzami wśród rolników zostali Anna, Antoni i Ireneusz Kuśmierczakowie z Bełżca. Gratulacje w Belwederze złożyli im prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
W 26. edycji konkursu AgroLiga 2018 wyróżnieni zostali najlepsi rolnicy i przedsiębiorcy z branży rolniczej. Mistrzami wśród rolników zostali Anna, Antoni i Ireneusz Kuśmierczakowie z Bełżca. Gratulacje w Belwederze złożyli im prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

Konkurs AgroLiga prowadzony jest od 1993 roku. Od 2008 r. honorowy patronat nad nim sprawuje prezydent RP. Nie mogło go więc zabraknąć podczas poniedziałkowej (10 czerwca) gali, która odbyła się w Belwederze. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudąuhonorowali najlepszych rolników oraz firmy z branży rolniczej. W przygotowanym na gale przemówieniu prezydent podkreślił wartość rolnictwa, które "jest absolutnym fundamentem naszego bezpieczeństwa żywnościowego" i które wpływa na rozwój gospodarczy kraju.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: firma i rolnicy. Mistrzami krajowymi AgroLigi 2018 zostali Anna Kuśmierczak-Kuceł, Antoni Kuśmierczak oraz Ireneusz Kuśmierczak, którzy w Bełżcu (woj. lubelskie) prowadzą 125-hektarowe gospodarstwo rybackie specjalizujące się w hodowli m.in. karpia, amurów, linów, szczupaków i sandaczy. Gospodarstwo udostępnia też stawy w miejscowości Zatyle dla wędkarzy. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe