Pili i jeździli. Zatrzymała ich policja

  • 18.06.2019, 08:31
  • Żródło: KMP Zamość
Pili i jeździli. Zatrzymała ich policja Fot. policja.pl
Dwóch kierowców na podwójnym gazie za kierownicą samochodów oraz dwóch rowerzystów z promilami zostało zatrzymanych w miniony weekend przez policjantów z zamojskiej komendy.

W sobotnią noc dyżurny zamojskiej komendy został poinformowany o tym, że od m. Jarosławiec w stronę Zamościa porusza się kierujący fordem. Jedzie całą szerokością jezdni wjeżdżając na pobocze oraz przeciwległy pas ruchu. Zgłaszający jechał za nim i kiedy kierujący fordem zatrzymał się w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej uniemożliwił mu dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki pojazdu.

Policjanci reagując na zgłoszenie przyjechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce. Okazało się, że kierujący fordem 68-letni mieszkaniec gm. Bełżyce w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Podobnie jak inny nieodpowiedzialny kierowca - 44-letni mieszkaniec Zamościa, który również w sobotnią noc mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu w m. Borowina Staniecka kierując pojazdem m. Chrysler stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu.

   Natomiast w niedzielę w Łabuńcach Pierwszych policjanci z tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej 77-letniego mieszkańca gm. Łabunie, który kierując rowerem miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.  

Niedziela również dla innego rowerzysty zakończyła się poniesieniem konsekwencji prawnych za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości. Tym razem w Bodaczowie „chwiejna” jazda 54-latka z gm. Szczebrzeszyn wzbudziła podejrzenia policjantów z ruchu drogowego. Ich podejrzenia potwierdziły się, kierujący jednośladem w organizmie miał prawie promil alkoholu. 

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że kierowca na podwójnym gazie to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nieodpowiedzialni kierowcy ponoszą również konsekwencje prawne. Kierowanie pojazdem mechanicznych w stanie nietrzeźwości zagrożone jest, bowiem karą pozbawienia wolności do lat 2, natomiast nietrzeźwy kierowca jednośladu może spodziewać się kary aresztu, bądź grzywny.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe