Hrubieszów: Plac zabaw to nie jest melina

  • 18.06.2019, 05:54
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Plac zabaw to nie jest melina
Podpici wandale zdewastowali huśtawkę na placu zabaw przy ul. Polnej w Hrubieszowie, zanim oddano go do użytku.

Władze miejskie Hrubieszowa w tym roku zafundowały tamtejszym osiedlom 10 placów zabaw. Prace przy montażu nie zostały jeszcze zakończone, a już pojawiły się problemy. Najwięcej ich mają mieszkańcy okolic placu zabaw na osiedlu Polna. W postawionej tam altance odbywają się libacje alkoholowe. – Żule do niedawna pili w pobliżu osiedlowego sklepu, a obecnie przenieśli się do altanki. Tu mają melinę nawet w deszczowe dni – skarżą się mieszkańcy osiedla.

Radna miejska Barbara Wierzchowska traci cierpliwość, gdy słyszy pytanie o altanę na osiedlu Polna. Niedawno składała w tej sprawie interpelację.

 – Nie wiadomo, po co postawiono tutaj tę altanę. Na pewno nie odpoczywają w niej rodzice dzieci korzystających z placu zabaw. Bardzo często młodzież pije tu piwo i zaśmieca altanę. Smakosze tanich alkoholi mają zadaszone miejsce do libacji. W cieplejsze noce altana służy także jako noclegownia. Najgorsze jednak jest to, że przez 5 lat nie można przenieść tej altany w inne miejsce. Plac zabaw sfinansowano z unijnej dotacji i nie wolno nic zmienić przez najbliższe pięciolecie – skarży się radna miejska Barbara Wierzchowska.

 

 

"Żadna matka nie usiądzie w altanie"

 

Mieszkańcy osiedla Polna także nie mogą zrozumieć, po co altana w pobliżu sklepu, w którym sprzedaje się alkohol.  

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
vb
vb 25.06.2019, 18:13
podobno miasto ma straż miejską
Krytyk
Krytyk 26.06.2019, 21:28
na liście płac podobno a chodzą i spacerują po mieście jak by na zakupach byli hahaha podobno. To dawno powinni zlikwidować a nie trzymać takich !!!
Kk
Kk 21.06.2019, 14:21
Szanowni durnie komentujący,

To nie jest kwestia że wieczorem ktoś tam siedzi i pije piwo. Żule przesiadują tam całymi dniami i nocami, szczają i rzygają, zostawiają po sobie syf i smród. Dodatkowo zaczepiają przechodniów swoimi durnymi odzywkami, a policja wcale nie wlepia im żadnych mandatów, jak ktoś tu wspomniał. Dzielnicowy przechodząc odwraca wzrok, bo jedyne co potrafi to ścigać dzieciaki za przechodzenie nie na pasach lub śmiecenie. Poza tym te żule to pewnie jego kumple z podstawówki. Także każdego kto twierdzi, że to co się dzieje w tej altance to "kulturka" to zapraszam tu ze swoim dzieckiem, może w ramach atrakcji poślizgać się na rzygach któregoś beja.

Pozdrawiam,
Mieszkaniec Polnej
Bywalec z altanki
Bywalec z altanki 22.06.2019, 20:03
Szanowny Mieszkańcu Polnej
Nie raz widziałem naloty policji 3 razy dziennie w tej altance i pobliskim sklepie i dzielnicowego jak kółeczka przy sklepie zataczał zeby kogoś przyłapać na piwie. Nie raz w altance zapłacili za palenie mandat a za picie często tam koszą . Teraz wakacje żuli wystraszyli i nastolatkowie siedzą z piwem tam. To o czym ty człowieku piszesz do widzę że śpisz tylko na polnej i nie widzisz co sie dzieje w dzień.
k
k 23.06.2019, 14:36
Brawo bywalcu altanki, reprezentujesz poziom umysłowy ameby. Zła policja, bo nie pozwala pić i palić w miejscu gdzie bawią się dzieci.
Bywalec Altanki
Bywalec Altanki 23.06.2019, 17:52
Milicja pokoleniowa bo większości rodzice byli w Milicji. Resortowe dzieci czy niski czy krzywy etat sie rodzinnie należy hahahahah. Niech punkty wyrabiają na parkingach pod marketami jak dzień w dzień bodaci synkowie gumy tam palą i słychać piski opon. Ale nie narazi sie synowi lekarza , woli iść menela dobić mandatem co i tak ma juz komornika na wszystkim co miał hahahah. A zapytasz dlaczego pije bo nie był dzieckiem resortowym pajacu !!!! i sie zapętla ta pętla lokalnej pajęczyny. K to przestan kogoś pouczać
Credo
Credo 19.06.2019, 14:27
Altana jest potrzebna dla rodziców i dzieci,nie przesadzajcie,, zapomniał wół jak cielęciem był"a to że nie powinni tam spożywać alkoholu to oczywiście,jednak jeśli młodzi chcą posiedzieć wieczorami,to co w tym złego?Starzy emeryci już przez te wasze zakazy nakazy młodzież uciekła za granicę,dziwaczejecie,a Pani nauczycielka zapomniała jak rządzili za młodu?Hrubieszowiacy,szkoda że wam nie przeszkadza inwazja ukrainców handlujących pod markerami papierosami że przejść swobodnie nie można,to jestem ok?czy wszyscy,, głusi i ślepi"na propagandę?jak tak dalej pójdzie to Hrubieszów będzie ukraińskim miastem,już zbyt wielu ich tu mieszka,wy zatrzymujcie polską młodzież i otwórzcie jakieś przetwórnie, zakłady bo Hrubieszów i okolice wymrą.To jest problem a nie altanka i szukanie płatnych parkingów,nie szukajcie kasy w ludzkich kieszeniach tylko dajcie ludziom godną pracę!
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 19.06.2019, 21:47
Mi przeszkadza ta inwazja a pamietam gorsze czasy na osiedlu jak policja bała sie zajechać. To co jest w altance to jeszcze kultura . Ale na czymś trzeba kase robić i do premii wyrabiać. Pod szkołami młodzież nieletnia z winem lata i tam nie ma ani dzielnicowego ani straży miejskiej bo dla nieletnich trzeba dodatkowe roboty papierkowe wykonać. Lepiej wpaść do altanki i starym pijakom za co sie da mandatów nawciskać. Norma miesięczna potrzebna do premii wyrobiona hahahah. Paranoja
blok 90
blok 90 18.06.2019, 21:23
u nas na koszarach postawili taki plac zabaw że moje dziecko nie może z niego skorzystać, nie ma jak się dostać na ten niby zabawowy zamek. miał być ze zjeżdżalniami tak ustaliliśmy na spotkaniach, a po linach trzeba się wpinać, czy ktoś mi powie o co tu chodzi???
Pep
Pep 18.06.2019, 10:38
W myśl prawa ten plac zabaw jest placem budowy, powinien być ogrodzony, zabezpieczony, winna być tablica informacyjna a być może i stróż - kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy? Ci którzy się chwalą że sie place zabaw buduje???? Takie coś powinno być zrobione w miesiąc to max a ciągnie się już chyba z rok.
Credo
Credo 19.06.2019, 14:32
Taaa,w myśl prawa wprowadź zakazy,nakazy i otocz drutem kolczastym,już zakazujecie gdzie się da,,zakaz gry w piłkę"zakaz deptania trawy"człeku,wyluzuj też byłeś młody,robiłeś różne głupoty.Dzieci powinny móc rozłożyć namiot, grać w piłkę itp.Nie dziwcie się że potem ćpają po kontach,dziwaki wyluzować hrubiesxowiaki rodem ze wsi,wakacje są!!!

Pozostałe