Zamość: Laury dla prymusów (LISTA WYRÓŻNIONYCH)

  • 17.06.2019, 07:08
  • Żródło: UM Zamość
Zamość: Laury dla prymusów (LISTA WYRÓŻNIONYCH) Fot. UM Zamość
Przez cały rok ciężko pracowali. Nie tylko na bieżąco przygotowywali się do lekcji, ale też uczyli dodatkowo, by wziąć udział i odnieść sukces w konkursach przedmiotowych i sportowych zawodach. W czwartek, 13 czerwca w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu odbyła się gala podsumowująca osiągnięcia uczniów zamojskich szkół. Laureaci i finaliści konkursów, a także ich nauczyciele zostali docenieni przez władze miasta.

Wśród wyróżnionych prymusów, którzy od władz Zamościa otrzymali specjalne gratulacje znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, którzy z sukcesami startowali w kilku konkursach przedmiotowych. To: Julia Ponieważ z SP nr 8 (konkurs biologiczny i polonistyczny), Agata Budzyńska z SP nr 4 (konkurs chemiczny, biologiczny i matematyczny), Damian Dąbrowski z SP nr 2 (konkurs chemiczny i matematyczny), Wiktor Hołys z SP nr 8 i Mieszko Mazurkiewicz z I Społecznej SP (konkurs matematyczny i fizyczny) oraz Piotr Zaręba z SP nr 10 (konkurs chemiczny i matematyczny) i Anna Figurska z Dwujęzycznej Szkoły Smart School (konkurs geograficzny i matematyczny).

W konkursach matematycznych z powodzeniem startowali:  Julia Buchajczuk (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Michał Jacek (SP 4 Zamość), Szymon Bartecki (Katolicka SP Zamość), Natalia Bednarczuk (SP 3 Zamość), Igor Brzozowski (SP 4 Zamość), Michał Cielniak (SP 3 Zamość), Jakub Cieślak (SP 4 Zamość), Paulina Górnik (SP 2 Zamość), Kamil Harczuk (SP 9 Zamość), Izabela Kołodziej (SP 2 Zamość), Jędrzej Koroś (SP 3 Zamość), Damian Krzywonos (SP 4 Zamość), Natalia Leśniak (SP 4 Zamość), Alicja Łaszkiewicz (SP 4 Zamość), Kornelia Obszańska (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Aleksandra Obuchowicz (Dwujęzyczna Szkoła Smart School), Anna Olszewska (SP 4 Zamość), Inga Pańko (SP 2 Zamość), Filip Pietkiewicz (SP 3 Zamość), Łukasz Sacha (Dwujęzyczna Szkoła Smart School), Zuzanna Sak ( SP 4 Zamość), Magdalena Słotwińska (SP 2 Zamość), Zuzanna Stępniak (SP 10 Zamość), Filip Szkamruk (SP 3 Zamość), Michał Ścibak (SP 4 Zamość), Julia Turzyniecka (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Hanna Tymura (SP 3 Zamość), Jakub Ukalski (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Kacper Wdowiak (SP 4 Zamość), Maciej Wierzański (SP 2 Zamość), Oliwia Wróbel (SP 2 Zamość), Maksymilian Zieliński (SP 9 Zamość), Katarzyna Zubala (SP 7 Zamość).

Konkurs wiedzy o Biblii i Kościele – Dorota Bojar (Katolicka SP Zamość), Magdalena Malicka (Katolicka SP Zamość), Paweł Mróz (Katolicka SP Zamość)

Konkurs polonistyczny – Maria Barczewska (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Martyna Dudek (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Natalia Lejb (SP 2 Zamość), Anna Łuczuk (SP 9 Zamość), Nina Maciocha (SP 6 Zamość)

Konkurs historyczny – Karolina Gil (SP 2 Zamość), Grzegorz Kosiński- Leszczyński (Dwujęzyczna Szkoła Smart School), Tymon Matuszak - (Dwujęzyczna Szkoła Smart School), Mateusz Bogiel (SP 6 Zamość), Jakub Juściński (Dwujęzyczna Szkoła Smart School Zamość)

Konkurs  j.angielskiego – Paweł Bociorowski (SP 3 Zamość), Izabela Sanocka (SP 8 Zamość), Marta Grajeta (SP 6 Zamość)

Konkurs j.niemieckiego – Igor Muryn (SP 4 Zamość)

Międzynarodowa Olimpiada o Unii Europejskiej – Szymon Smoła (SP 7 Zamość)

Konkurs j.francuskiego – Agnieszka Wakoń (SP 8 Zamość)


Laureaci i finaliści konkursów gimnazjum

Konkurs biologiczny i chemiczny – Agata Sawicka (Gimnazjum nr 1 Zamość)

Konkurs fizyczny i matematyczny – Jan Zieminski (I Społeczne Gimnazjum), Michal Szyszka (I Społeczne Gimnazjum), Julia Wiater (Gimnazjum nr 5 Zamość)

Konkurs matematyczny oraz wiedzy o Biblii i Kościele – Patrycja Wybranowska (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs geograficzny, matematyczny i historyczny – Zuzanna Pizun (I Społeczne Gimnazjum)
Konkurs fizyczny i historyczny – Danuta Cupiał (I Społeczne Gimnazjum)

Konkurs biologiczny – Paulina Dziuba (Gimnazjum nr 5 Zamość), Mikołaj Pieniak (Gimnazjum nr 5 Zamość), Zuzanna Misztal (SP 2 Zamość)

Konkurs chemiczny – Sebastian Miszczuk (I Społeczne Gimnazjum), Rafał Oleszczak (Gimnazjum nr 5 Zamość)

Konkurs wiedzy o Biblii i Kościele – Eliza Muca (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs polonistyczny – Judyta Grabowska (Gimnazjum nr 4 Zamość)

Konkurs matematyczny – Zofia Iwaniec (Gimnazjum nr 4 Zamość), Aleksandra Teterycz (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs historyczny – Kamil Rogalski (Gimnazjum nr 5 Zamość), Michał Zabiciel (Gimnazjum nr 5 Zamość)

 

Laureaci i finaliści szkół ponadgimnazjalnych

XLV Olimpiada Historyczna – Stanisław Zabandżała (3 LO Zamość)

XIV Olimpiada Przedsiębiorczości i XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Maciej Wojnar (3 LO Zamość)

Olimpiada Wiedzy o Prawie i XXXVII Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej – Krystian Petz (1 LO Zamość)

68 Olimpiada Fizyczna oraz Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i z fizyki – Wojciech Jasiński (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące)

XLII Olimpiada J.Francuskiego – Sebastian Czusz (3 LO Zamość)

XXXVII Olimpiada J.Łacińskiego – Oskar Korczynski (1 LO Zamość), Kamila Śledź (I Społeczne LO)

XLV Olimpiady Geograficznej – Marek Zastąpiło (I Społeczne LO)

Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki i z matematyki:
- Dominik Dębinski (1 LO Zamość)
- Mikołaj Kulczyński (1 LO Zamość)
- Paweł Lewkowicz (1 LO Zamość)
- Kacper Bulak (1 LO Zamość)
- Damian Cyper (1 LO Zamość)
- Tymon Gontarz (1 LO Zamość)
- Emil Łasocha (1 LO Zamość)
- Paweł Oleniak (1 LO Zamość)
- Marcin Pieczykolan (1 LO Zamość)
- Mateusz Duma (1 LO Zamość)
- Piotr Łukasiewicz (I Społeczne LO)
- Łukasz Szyszka (I Społeczne LO)
- Adrian Świrszcz (I Społeczne LO)
- Mateusz Zalewski (I Społeczne LO)

Konkurs o „Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” z chemii - Piotr Pizon (1 LO Zamość)

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki - Karol Wolczyk (I Społeczne LO), Barbara Rosiak (3 LO Zamość), Wiktoria Skowron (I Społeczne LO)

XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - Dawid Ziobro (ZSP nr 5 Zamość)

Olimpiada Teologii Katolickiej - Kacper Biłant ( 2 LO Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - Wiktoria Bojar (ZSP nr 1 Zamość)

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej- Patryk Kuron (ZSP nr 2 Zamość), Agata Martyniuk ( ZSP nr 2 Zamość), Kamila Świder (ZSP nr 2 Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Białystok- Julia Poździk (1 LO Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistycznej- Kacper Silezin (ZSP nr 1 Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna Łódź- Wiktoria Szykulska (1 LO Zamość)

Uczniowie nagrodzeni w konkursach artystycznych:

2 miejsce - XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja rodzina w kolorach świata”- Gabriela Belina (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)

Międzynarodowy Konkurs Fashion Designer Awards 2019- Franciszek Drozdowski (SP 3 Zamość)

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Lotniczej „Skrzydła nad Kazimierzem”- Zuzanna Gałan (SP 7 Zamość)

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pejzaże Mistyczne”- Anna Grudzinska (SP 3 Zamość)

1 miejsce - XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Malowane Poezją”- Magdalena Krawczuk (MDK Zamość)

III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moje miasto- moja duma": nagroda główna: Julia Magdziak (Przedszkole Nr9 Zamość), 3 miejsce: Monika Niemczuk (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)

Konkurs magazynu „Press” - Grand Press Photo- Kacper Nowak (1 LO Zamość)

Nagroda główna - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioł w za dużych butach” , I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100 Miejscowości Niepodległej” oraz w konkursie  „Pocztówka z mojej miejscowości”, II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100 Lecie Odzyskania Niepodległości Polskim” oraz w konkursie „Koleżanko, kolego – pokaż, co w twojej miejscowości jest najpiękniejszego”: Oliwia Sawicka (Przedszkole Nr1 Zamość)

1 miejsce w 29. Ogólnopolskim Literackim Konkursie im. Jana Parandowskiego: Maria Terlecka (SP 6 Zamość)

1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przedszkolak sprawny, zdrowy, do zabawy zawsze gotowy": Wiktoria Wójtowicz (Przedszkole Nr 12 Zamość)

1 miejsce w  Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przedszkolak sprawny, zdrowy, do zabawy zawsze gotowy"; Anna Wróbel (Przedszkole Nr 12 Zamość)

III Nagrody w XI Ogólnopolskim Konkursie Maluarskim „Siedem Grzechów Głównych” - Dąbrowa Górnicza: Emilia Zaręba (MDK Zamość)

I miejsce- Złoty Dyplom w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Rzeszów: chór szkolny (1 LO Zamość)

 

Uczniowie nagrodzeni w konkursach sportowych:

2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Kata Jiu – Jitsu Goshin - Ryu oraz III miejsca w Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Grapplingu: Piotr Godzisz (2 LO Zamość)

Vicemistrz Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS: Patryk Krupa (ZSP 1 Zamość)  

Vicemistrz Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: Julia Oberda (ZSP 1 Zamość)

2 miejsce w grze podwójnej chłopców - XXV Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego „Sprawni Razem” – Tomasz Repeć (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)                                        

3 miejsce w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych ZSS  „Sprawni Razem”: Krystyna Potyrańska (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)

Źródło: UM Zamość

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ooi
Ooi 17.06.2019, 15:35
Gratulujemy wszystkim !!!

Pozostałe