Hrubieszów staje do walki z komarami

  • 16.06.2019, 07:00
  • ak
Hrubieszów staje do walki z komarami Fot. pixabay.com
Są małe, ale bardzo uciążliwe, a w tym roku dają się wszystkim wyjątkowo we znaki. To komary. W Hrubieszowie nie pożyją długo. Na piątek, 21 czerwca w mieście zaplanowano akcję odkomarzania.

Komary dokuczają wszystkim, więc będą trute w całym Hrubieszowie. Akcja ma się zacząć w piątkowy wieczór (godz. 19) i potrwać do godz. 5 rano w sobotę (22 czerwca). 

Opryskiwane środkami przeciw owadom będą przede wszystkim tereny nad Huczwą, w rejonie kanału Ulga i parków oraz ogródków działkowych..

Odkomarzanie ma być prowadzone metodą zamgławiania. Należy pamiętać, że w czasie prowadzenia tych zabiegów trzeba unikać przebywania w miejscach, gdzie prowadzone będą opryski.

" Uprzejmie prosimy mieszkańców o zamknięcie okien na czas odkomarzania, a pszczelarzy o zabezpieczenie hodowli pszczół.  Ze względu na możliwości wnikania substancji użytych podczas odkomarzania w okresie 24h od zabiegu nie należy spożywać warzyw i owoców pochodzących z terenów objętych odkomarzaniem, a przed spożyciem zaleca się ich dokładne umycie – czytamy w komunikacie UM Hrubieszów.

Urzędnicy podkreślają, że dla zwiększenia skuteczności walki z komarami, potrzebne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców, którzy podobne zabiegi powinni przeprowadzić na swoich posesjach. Dobrze byłoby również usunąć z podwórek źródła stojącej wody, np. beczki, wiadra, puszki.

Odkomarzanie odbędzie się, jeżeli pogoda nie spłata figla. Powinno być bezdeszczowo i bezwietrznie.

"W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, opryski zostaną przełożone na najbliższy możliwy termin" – zapewnia hrubieszowski magistrat.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 21.06.2019, 19:13
Odkomarzą tak jak basen postawią...hahahaha
kodziniarz
kodziniarz 18.06.2019, 21:55
i potrwać do kodz. 5 rano w sobotę (22 czerwca). ? Nowa miara czasy kodzina. Brawo dla redaktora -ak. News to news ważne ze napisany ale czy oj ją czy ona jego to co za różnica.


redakcja
redakcja 19.06.2019, 12:09
Dziękujemy za czujność. Literówka już poprawiona :)

Pozostałe