Zamość: Lada dzień rusza remont Rotundy. Umowy z wykonawcami podpisane

  • 13.06.2019, 11:30
  • ak
Zamość: Lada dzień rusza remont Rotundy. Umowy z wykonawcami podpisane Fot. UM Zamość
Wykonawcy zostali wybrani, umowy z nimi podpisano i niedługo rozpocznie się wyczekiwany od dawna remont Rotundy w Zamościu. Na inwestycje warte wiele milionów złotych miasto otrzymało duże dotacje.

Umowa na przekazanie pieniędzy została zawarta pod koniec zeszłego roku (pisaliśmy o tym TUTAJ), a ostatnio Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa podpisał umowy z wykonawcami inwestycji.

Przypomnijmy, że na projekt wart przeszło 8 mln zł samorząd ma dostać 6,8 miliona złotych dotacji. W ramach rewitalizacji wyremontowane zostaną mury Rotundy, a całość zostanie poddana konserwacji. Ekspozycja muzealna będzie rozbudowana. Z myślą o niepełnosprawnych, zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne, powstaną także tablice informacyjne w alfabecie Braille`a i specjalna mapa obiektu.

Prace prowadzić będą dwie firmy: LUBREN z Lublina (wartość umowy to ponad 5,5 mln zł) oraz „PAG” z siedzibą w Bogdance (wartość prac to ponad 960 tys. zł). Z powierzonych im zadań mają się wywiązać do końca września.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe