Gm. Tomaszów Lubelski: Przedszkolaki z Majdanu Górnego wyróżnione w ogólnopolskim konkursie

  • 15.06.2019, 06:00
  • ak
Gm. Tomaszów Lubelski: Przedszkolaki z Majdanu Górnego wyróżnione w ogólnopolskim konkursie
Martyna Poleszczuk, Klaudia Typek i Wojciech Rechul z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Września 1939 r. w Majdanie Górnym godnie reprezentowali gminę w ogólnopolskim konkursie „Eksperyment Łańcuchowy”. Dzieci wróciły z Krakowa z wyróżnieniem za przygotowaną przez siebie "Sprytną kulkę".

Konkursowe zadanie, przed którym stanęły dzieci z całej Polski polegało na zbudowaniu urządzenia, które przy wykorzystaniu różnych zjawisk i praw fizycznych przetransportuje metalową kulkę z jednego swojego końca na drugi. Prezentacja tych konstrukcji odbyła się w Dzień Dziecka podczas otwartego dla publiczności pokazu finałowego.

Maluchy z Majdanu Górnego wystąpiły tam ze swoją „Sprytną kulką”, którą tworzyły wspólnie z wychowawczynią Joanną Domańską-Bryk i rodzicami. Przedszkolaki odniosły sukces, bo jako jedyne w swojej kategorii wiekowej zdobyły wyróżnienie. 

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe