środa, 24 kwietnia 2024 22:44

Brawo Radosław Wasilewski! Policjant znów na podium kolarskiego wyścigu

Kolejny sportowy sukces na koncie policjanta ze Szczebrzeszyna. St. sierż. Radosław Wasilewski trzykrotnie stawał na podium podczas zorganizowanych w Dobczycach wyścigów kolarskich „Majka Days 2019”.

Autor: Fot. KMP Zamość

Szosowe wyścigi odbywały się pod patronatem medalisty olimpijskiego z Rio de Janeiro - Rafała Majki. Honorowy patronat nad imprezą, w której brali udział przedstawiciele służb mundurowych, objął natomiast Komendant Główny Policji.

Kolarze amatorzy na górzystych terenach gminy Dobczyce rywalizowali na trzech dystansach: 30, 45 i 75 km. O miejsca na podium walczył również st. sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. Kolejny raz odniósł sukces.

Zajął drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Tę samą lokatę wywalczył też w klasyfikacji policjantów w wyścigu ze startu wspólnego w ramach „Majka Days” na dystansie długości 75 km. Srebro zdobył również drużynowo z reprezentacją KGP.

– To nie pierwszy sukces naszego policjanta. W poprzednich latach zdobywał już medale w wyścigach kolarskich o zasięgu ogólnopolskim i światowym. St. sierż. Radosławowi Wasilewskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów – mówi Dorota krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.