Gm. Telatyn: II Piknik Historyczny w Nowosiółkach (ZDJĘCIA)

  • 11.06.2019, 10:18
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: II Piknik Historyczny w Nowosiółkach (ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
W sobotę 8 czerwca w Nowosiółkach odbył się II Piknik Historyczny, podczas którego można było zobaczyć występy grup rekonstrukcyjnych i historycznych.

W spotkaniu brali udział Banici Zamojscy, Tomaszowski Szwadron im. I Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza, GRH Wir, Klub Miłośników Historii Tomaszów Lubelski, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Chłopiatyna, panie z zespołu Ogrodniczki z Łabuniek Pierwszych na czele z sołtysem Zdzisławem Pizun, Robert Gmiterek oraz inni. W czasie pikniku miała miejsce rekonstrukcja wydarzeń wiosny 1944 w Nowosiółkach. 

Rekonstruktorzy przedstawili życie na wsi w czasie wojny, ciężki okres mordów dokonywanych przez wojska niemieckie oraz UPA. Licznie zgromadzeni słuchali pieśni ludowych oraz mogli spróbować poczęstunku, m.in. pysznego ciasta wypiekanego przez mamę i żonę sołtysa Nowosiółek. Była też wiejska grochówka i placki z cebulą.

 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jarunio
Jarunio 13.06.2019, 08:01
A dlaczego nie byli porozwieszane plakaty
Mecenas
Mecenas 12.06.2019, 23:22
I ten moment gdy widzisz Adrian Kowal przebranego za żydka
Mieszkanka Nowosiolek
Mieszkanka Nowosiolek 12.06.2019, 10:42
Brawo Daniel ♥️ To jest dopiero sołtys a nie ... wiadomix 👌🏻
Marek Kozłowski
Marek Kozłowski 11.06.2019, 14:55
Pięknie musiało być co widać po zdjęciach. SOŁTYS PAN DANIEL PAWŁOWSKI JEST FAKTYCZNIE WIELKI. A gmina i jej przedstawiciele na czele z Wójtem to gdzie, to skandal, że musi Pan Panie Danielu na własny koszt organizować tak piękne uroczystości. zachowanie gminy skandaliczne jak dla mnie.
Damian Kosior
Damian Kosior 11.06.2019, 14:32
Piknik historyczny w Nowosiółkach był pięknym spotkaniem pasjonatów historii z terenów zamojszczyzny. Dzięki Panu Sołtysowi mogliśmy zobaczyć grupy rekonstrukcje i poczuć klimat minionych lat i wieków. JEST PAN WIELKI PANIE SOŁTYSIE. Wiemy doskonale że zorganizował Pan to spotkanie na własny koszt tym bardziej dziękujemy.

Pozostałe