Przedwojenny Hrubieszów na zdjęciach

  • 13.06.2019, 07:04
  • par
Przedwojenny Hrubieszów na zdjęciach
Bosi robotnicy w chwili wytchnienia od pracy, pary na wiejskiej potańcówce, żony żołnierzy ćwiczące zakładanie masek przeciwgazowych – takie m.in. zdjęcia można obejrzeć na wystawie "Utracone. Przedwojenne małe ojczyzny", która zostanie zaprezentowana w hallu Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Wystawę przedwojennych fotografii będzie można będzie oglądać od 14 czerwca do 25 lipca. Zaprezentowany zbiór pochodzi z archiwów społecznych – głównie Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej.

 – Głównie są to reportażowe zapisy różnych scenek rodzajowych z życia na wsi i w małych miasteczkach, tuż przed wybuchem II wojny światowej. Wystawę zainicjował Ośrodek Karta i Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej działające przy bibliotekach w całym kraju. Na wystawie będą także zdjęcia z przedwojennego Hrubieszowa – poinformowała nas Katarzyna Suchecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie, która współpracowała z Ośrodkiem Karta w Warszawie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 14.06.2019, 09:26
Piękna historia miasta Hrubieszów.

Pozostałe