Problem śmieciowy, czyli... telewizor bez kabelka

  • 12.06.2019, 15:00
  • mad.
Problem śmieciowy, czyli... telewizor bez kabelka
Był, działał, miał się świetnie, ale w końcu dokonał swego elektronicznego żywota. Mieszkaniec Huty Komarowskiej wystawił telewizor, by zabrali go pracownicy firmy odbierającej śmieci z gminy Komarów-Osada. Nie zabrali, bo – jak mówi zdenerwowany właściciel sprzętu – brakowało kabelka.

Na stronie internetowej gminy Komarów zamieszczono harmonogram odbioru odpadów z gminy Komarów-Osada na rok 2019. Napisano w nim, że odpady problematyczne (odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie, akumulatory, opony, odpady budowlane, przeterminowane leki) będą odbierane w czerwcu. Dodatkowo zaznaczono, że sprzęt elektryczny i elektroniczny powinien być kompletny.

 – Brakowało kabelka w tym moim telewizorze. Gdzieś się zapodział. To co, miałem jakiś inny wziąć i przyczepić, tylko po to, żeby był. Czy to wystarczający powód, żeby nie zabrać zepsutego telewizora? Przecież zarabiają na wywozie śmieci. O co im chodzi? Może wy to wyjaśnicie – poprosił poirytowany śmieciowym problemem pan Wojciech, nasz czytelnik z Huty Komarowskiej.

Śmieci z gminy Komarów-Osada odbiera firma Ecler Wywóz Nieczystości Dariusz Gałan z Łaszczówki. 

 – Nie znam tego przypadku, ale nie wydaje mi się, żeby chodziło tylko o to. Brak kabelka od telewizora nie jest wielkim problemem. Nie można rozbierać podzespołów, rozbijać kineskopu. Jeszcze gorzej, kiedy komuś przyjdzie do głowy, żeby z lodówki wymontować agregat. Ludzie nie rozumieją, że wtedy uwalnia się szkodliwy dla środowiska freon – tłumaczy Dariusz Gałan. I podkreśla, że nie chodzi o to, by komuś utrudniać życie, ale uświadomić mu, że zrobił źle.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

mad.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komar
Komar 16.06.2019, 18:56
Dokładnie, ta firma powinna ponieść jakie konsekwencje kiedyś zabrali wszystkie odpady a teraz grumasza bo im nie pasuje ja jako mieszkaniec komarowa nie mam gdzie oddać opon z ciągnika czy przyczep chociaż wcześniej zabrali a teraz ze tylko z samochodów osobowych. Nawet pytałem w Zamościu w Pgk to też powiedzieli ze tylko osobowe biorą. To teraz co mam tym w piecu palić czy jak bo nie widzę możliwości gdzie można to oddać jak każdy ma to w nosie. I nie rozumiem że wcześniej brali jak leci a teraz wielki problem mają... Ktoś powinien za to odpowiedzieć
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 13.06.2019, 16:10
Firma ta chce większe pieniądze za wywóz śmieci. Gmina nie zaplaci więcej to chcą pokazać że oni nie będą obierać smieci. Rozrywają worki i takie zostawiaja. Jeśli sprzęt elektroniczny jest niekompletny to nie zabiorą. Z lodówek wyciągają agregaty a sam plastik wystawiają to nie odbiorą. Proszę sobie obejrzeć sesje w internecie na swoim profilu Facebooku gmina takich rzeczy nie zamieszcza tylko na swojej stronie żeby mało ludzi wiedziało co się dzieje.
Lili
Lili 13.06.2019, 10:27
Wszystko to jest jakis absurd wczesniejsze miesiace zabierali wszystko bez wyjatku ja jako rolnik bylam z nimi umowiona ze folia z sianokiszonki i siatki tez zabieraja i bylo ok. A teraz sa jakies konkretnie wytyczne ilosc opon ograniczona i to tylko z aut osobowych odpady gospodarcze tez sie juz nie wliczaja. Jestem gotowa zaplacic wieksza cene za utylizacje jednak nie bo im sie nie opłaca. To co tetaz albo ludzie beda wyrzucać po lasach albo beda palic i to jest dopiero ekologia
brawo dla właściciela firmy ?.
Z
Z 12.06.2019, 23:04
Wynika z tego, że oprócz firmy handlującej pozyskiwanym za darmo używanym, kompletnym sprzętem, trzeba zatrudnić jeszcze firmę rzeczywiście odbierającą elektrośmieci.

Pozostałe