Zamość: Pół roku utrudnień na ul. Okrzei

  • 11.06.2019, 11:42
  • bn
Zamość: Pół roku utrudnień na ul. Okrzei
– Dzisiaj zablokowane są aż cztery wyjazdy z osiedlowych ulic na ul. Okrzei. Jak mamy się wydostać do pracy, szkół, sklepów? Kiedy ten remont się wreszcie skończy? Jak tak można? – złościł się we wtorek (4 czerwca) jeden z naszych czytelników. Nie on jeden.

Remont ulicy ruszył jeszcze w listopadzie ub. roku. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu rozpoczęło wówczas renowację sieci kanalizacyjnej. Wykonano wymianę rur oraz m.in. tzw. studni połączeniowych. Inwestycja została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pochłonęła 1 mln 597 tys. zł. 

Teraz trwa długo oczekiwana budowa kanalizacji deszczowej. Inwestycja będzie kosztowała w sumie prawie 4,4 mln zł, ale miastu Zamość udało się pozyskać 3 mln 050 zł wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych. Z harmonogramu robót podanych przez magistrat wynika, że zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 m wraz z obustronnymi chodnikami, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę zatok autobusowych (wraz z montażem nowych wiat przystankowych), budowę nowego kanału kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rzeki Łabuńki, a także budowę nowej sieci oświetlenia ulicznego wraz wymianą słupów.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 12.06.2019, 23:08
Rok wyborczy. Dało by się szybciej, ale pompa na otwarcie musi być przed wyborami...
***ony
***ony 12.06.2019, 02:10
Pół roku xD smiech na sali xD
Mieszkaniec ul.Okrzei
Mieszkaniec ul.Okrzei 11.06.2019, 19:02
Cytuję:"Mieszkańcy tego osiedla długo nie zapomną tego remontu"
Zgadzam się z moim przedmówcą, ale tylko w tej części wypowiedzi.
Długo nie zapomnimy Panu Prezydentowi nowej nawierzchni, nowych chodników i ścieżki rowerowej. To dzięki Panu Prezydentowi i staraniom władz miasta, mieszkańcy cieszyć się będą nową infrastrukturą, która w znaczny sposób poprawi estetykę dzielnicy i jakość życia mieszkańców.
Krytyka mojego przedmówcy jest nieuzasadniona, co świadczy, że przedmówca nigdy niczego nie remontował i nie budował.
Warto być rzetelnym drogi przedmówco, jeżeli chcesz się wypowiadać w imieniu wszystkich mieszkańców. Następnym razem pisz: "Ja uważam"
1
1 11.06.2019, 13:29
Mieszkańcy tego osiedla długo nie zapomną tego remontu. Myślę że w kolejnych wyborach samorządowych rozliczą Prezydenta za nadzór nad inwestycją. Najdłuższy remont w historii Zamościa. A co będzie jak zaczną remontować ul. Piłsudskiego? Masakra!

Pozostałe