Hrubieszów: Wielkie przekręty na VAT

  • 11.06.2019, 11:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Wielkie przekręty na VAT Wystawianie tzw. "pustych" faktur VAT dotyczy sytuacji, w której podatnik wystawi fakturę VAT niezgodną ze stanem faktycznym.
Małgorzata J. i Andrzej J. prowadzili w Hrubieszowie kilka firm. W dokumentach księgowych tych firm znaleziono kilkaset tzw. "pustych" faktur VAT. W ocenie śledczych wartość wyłudzonego od Skarbu Państwa podatku sięga kilku milionów złotych.

Śledztwo w sprawie wystawiania faktur potwierdzających nieprawdę prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie wspólnie z lubelską delegaturą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i zamojską delegaturą Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Wystawianie tzw. "pustych" faktur VAT dotyczy sytuacji, w której podatnik wystawi fakturę VAT niezgodną ze stanem faktycznym. Np. podatnik na fakturze wykaże dostawę towarów czy wykonanie usługi, której nie było. Podatek wykazany w fakturze zostanie ewidencjonowany, uwzględniony w deklaracji VAT-7 i zapłacony. 

Na trop przestępczej działalności Małgorzaty J. i Andrzeja J. wpadli funkcjonariusze byłego Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

CZYTAJ TAKŻE: PREZES I PRZEDSIĘBIORCA WYŁUDZALI VAT

CZYTAJ TAKŻE: ARESZT DLA MAŁŻONKÓW ZA LEWE FAKTURY

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jachu
Jachu 13.06.2019, 20:28
Pracowałem u tego człowieka mimo tego ze oszust skarbowy to pracownikow nigdy nie oszukał wręcz przeciwnie Aż nie mogę w to uwierzyć
podatnik
podatnik 13.06.2019, 19:52
Wydajność skarbowa hahaha, a prezes skarbówki premie dostanie.
Zojka
Zojka 13.06.2019, 18:46
Czy ten co sie powiesil w grudniu byl ofiara tych wystawiaczy pustych faktur czy tez byl zamieszany w te przekrety?
podatnik
podatnik 11.06.2019, 20:50
I znowu sie powiesi ktoś za przekręty z Vat

Pozostałe