Rajd do grodziska Wołyń

  • 12.06.2019, 16:15
  • par
Rajd do grodziska Wołyń Fot. Jacek Fuchs
Ponad setka dzieci z różnych miejscowości w gminie Hrubieszów wzięła udział w Gwiaździstym Rajdzie Rowerowym do grodziska w Gródku na Bugiem.

Rajd Rowerowy Dzieci i Młodzieży z Gminy Hrubieszów zorganizowano 4 czerwca. Na spotkanie do Gródka zaprosili młodych rowerzystów wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając i przewodnicząca Rady Gminy Aneta Dąbrowska. Ponad setka młodych rowerzystów przyjechała z kilku miejscowości w gminie Hrubieszów.

 – Uczestnicy rajdu z Moniatycz czy Husynnego mieli do pokonania całkiem spory dystans. Przejechali po kilkanaście kilometrów w jedną stroną. Ale nie padli ze zmęczenia. Na miejscu w Gródku wszyscy objechali jeszcze grodzisko Wołyń, a potem weszli na wzniesienie. Na wały grodziska prowadzą obecnie piękne, drewniane schody, a na koronie grodziska zbudowano platformę widokową. Tam usłyszeliśmy trochę o historii i dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek przyrodniczych. Dzięki eskorcie Straży Granicznej z Hrubieszowa i OSP z Teptiukowa wszyscy bezpiecznie objechaliśmy tę trasę – wspominają uczestnicy rajdu do Gródka.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
On.....
On..... 13.06.2019, 19:51
Grodziska Wołyń czy to część grodów Czerwieńskich jak Czermno ??

Pozostałe