Goraja szanse na gaz

  • 13.06.2019, 06:00
  • lew
Goraja szanse na gaz
Goraj, Bononia i Wólka Abramowska. Do tych miejscowości może zostać doprowadzona w najbliższym czasie sieć gazowa. Pod warunkiem, że co najmniej 20 proc. mieszkańców będzie chciało z niej korzystać. Deklaracje można składać jeszcze przez kilka dni.

Gaz mógłby dotrzeć do gminy Goraj w ciągu 2-3 lat z Radzięcina (gm. Frampol). Szczegóły jego doprowadzenia do Goraja, Bononii i Wólki Abramowskiej (dotyczy części wioski od drogi wojewódzkiej w kierunku Bononii) omawiano na spotkaniu zorganizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Wzięło w nim udział ok. 70 osób. Podczas spotkania można było obejrzeć krótką prezentację multimedialną i usłyszeć, jak będzie wyglądać proces inwestycyjny prowadzony przez Polską Spółkę Gazownictwa. Przedstawiciele spółki nie ukrywali, że nie chodzi tylko o doprowadzenie gazu do gminy Goraj, ale przede wszystkim o korzystanie z sieci poprzez ogrzewanie budynków mieszkalnych tym paliwem. 

– Wiadomo, że koszt przyłączenia nieruchomości do sieci to ok. 2300 zł brutto, pod warunkiem, że granica naszej działki leży mniej niż 15 m od głównej nitki gazociągu – informuje Antoni Łukasik, wójt gminy Goraj.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lena
lena 16.06.2019, 09:52
po co im gaz jak oni nie maja z czego żyć,siedzą i pierdzą w stołki i stawiają wymagania a wszystko zarasta zieleniną i krzakami , gorajoki to całkowicie sie zakrzaczają.

Pozostałe