Biłgoraj: Przypadki Łukasza B.

  • 11.06.2019, 06:01
  • lew
Biłgoraj: Przypadki Łukasza B. Fot. pixabay.com Łukasza B. zatrzymała niemiecka policja
Ścigany za wyłudzenia i fałszowanie dokumentów Łukasz B. został zatrzymany przez niemiecką policję. To brat posłanki z naszego regionu. "Zaznaczam, że prowadzi on całkowicie odrębną i niezależną działalność zarówno polityczną, jak i gospodarczą" – napisała parlamentarzystka.

Do zatrzymania Łukasza B. miało dojść przed kilkoma miesiącami, ale mężczyzna zniknął. W lutym sąd wydał za nim list gończy, a następnie wystawiono za 35-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania. To przyniosło skutek. Łukasz B. został niedawno zatrzymany przez niemiecką policję. – Wystąpiliśmy do niemieckiego wymiaru sprawiedliwości z wnioskiem o przekazanie Łukasza B. i czekamy na rozstrzygnięcie – mówi Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie. – Myślę, że w najbliższym czasie będzie można już przeprowadzić z Łukaszem B. czynności w Lublinie.

Podobno po zatrzymaniu przez niemiecką policję Łukasz B. miał prosić o azyl, poddając w wątpliwość bezstronność polskiego wymiaru sprawiedliwości, ale lubelscy śledczy nie mają wiedzy na ten temat.

Śledztwa dotyczące Łukasza B. prowadziło kilka prokuratur w województwie lubelskim. Postępowania połączono w jedno i przekazano do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. – Łukaszowi B. postawiono 9 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów oraz oszustw. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10 – wyjaśnia prok. Piotr Marko.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

CZYTAJ TAKŻE: ŁUKASZ B. SKAZANY. ZAPŁACI GRZYWNĘ ZA HITLERA

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe