Złodziejska szajka zatrzymana. Obrabiali mieszkania

  • 11.06.2019, 05:58
  • lew
Złodziejska szajka zatrzymana. Obrabiali mieszkania Za kradzież z włamaniem grozi do 15 lat więzienia
Obrabiali mieszkania w całym kraju, a wśród poszkodowanych są mieszkańcy naszego regionu: Biłgoraja, Hrubieszowa, Janowa Lubelskiego, Krasnegostawu i Zamościa. Zamojscy śledczy postawili Krzysztofowi B. i Sławomirowi M. ponad 90 zarzutów kradzieży z włamaniami do mieszkań. Obaj włamywacze chcą dobrowolnie poddać się karze więzienia.

Krzysztof B. i Sławomir M. wpadli we wrześniu ub. roku pod Krakowem. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Podczas śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu ustalono, że Krzysztof B. i Sławomir M. – przemieszczając się po terenie kraju i działając w duecie – od października 2017 r. do sierpnia 2018 r. dokonali 95 kradzieży z włamaniami do mieszkań, skąd zabrali pieniądze, biżuterię, zegarki, alkohole, perfumy, odzież i obuwie.

Na mapie ich przestępczej działalności znalazły się miejscowości na terenie całego kraju, w tym w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim i lubelskim. W tym ostatnim wśród 20 pokrzywdzonych są mieszkańcy m.in. Biłgoraja, Hrubieszowa, Janowa Lubelskiego, Krasnegostawu i Zamościa. Łączne straty zostały wycenione na ponad 470 tys. zł.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

CZYTAJ TAKŻE: WŁAMYWACZE WCHODZILI "NA UCHO". SĄ WYROKI

CZYTAJ TAKŻE: NAPAD ZLECIŁ BRAT POKRZYWDZONEGO

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe