Gm. Komarów-Osada: Spore pieniądze dla szkół. Na wyposażenie klas, stołówek i jadalni

  • 10.06.2019, 07:03
  • ak
Gm. Komarów-Osada: Spore pieniądze dla szkół. Na wyposażenie klas, stołówek i jadalni Fot. pixabay.com
190 tys. złotych są warte projekty realizowane przez gminę Komarów-Osada. Samorząd wyda tylko 20 proc. Resztę dostanie w formie dotacji.

Pieniądze pochodzą z dwóch programów programu "Aktywna tablica" i "Posiłek w szkole i w domu".

Dzięki pierwszemu wszystkie szkoły w gminie Komarów-Osada będą mieć do dyspozycji interaktywne monitory dotykowe. Sprzęt trafi do podstawówek w Komarowie-Osadzie, Antoniówce, Śniatyczach i Zubowicach. Pieniędzy wystarczy również na szkolenia nauczycieli. a rządowa dotacja będzie wykorzystania także na szkolenia techniczne nauczycieli. 

Drugi zakłada doposażenie i remont obecnie funkcjonujących stołówek i jadalni szkolnych. Takie inwestycje będą realizowane w placówkach w Zubowicach i w Komarowie-Osadzie. Planowany jest m.in. zakup nowych stolików, krzeseł, witryn chłodniczych i zastawy stołowej, ale również m.in. wielofunkcyjnego urządzenia do przyrządzania różnego rodzaju potraw.

Przetargi na dostawę wyposażenia i wykonanie prac remontowych będą ogłoszone w najbliższych tygodniach, a wszystko powinno być gotowe przed pierwszym gwizdkiem nowego roku szkolnego. 

CZYTAJ TAKŻE: JEST DOTACJA NA WIEJSKĄ ŚWIETLICĘ W SUCHOWOLI

CZYTAJ TAKŻE: SENIORZY Z WERBKOWIC MAJĄ MIEĆ SWÓJ KLUB

CZYTAJ TAKŻE: MILIONY OD RZĄDU DLA GMIN. NA REMONTY DRÓG

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe