W szkole w Telatynie są eksperci programowania

  • 09.06.2019, 10:43
  • Materiał nadesłany
W szkole w Telatynie są eksperci programowania Fot. SP Telatyn
Od marca 2019 roku przy współpracy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu  w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie kontynuowany był projekt – „Eksperci programowania”.

Realizacja programu obejmowała zajęcia z programowania i robotyki dla 20 chętnych uczniów klasy I. Zrealizowano 30 godzin dydaktycznych w formie dodatkowych, nieodpłatnych zajęć, które prowadziła p. Janina Tucka.

Uczniowie klasy I podczas zajęć uczyli się podstaw programowania z użyciem programów Scratch Jr i ALEX. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2.0 pozwalały w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów.

Dzięki udziałowi w projekcie szkoła pozyskała 6 tabletów, maty edukacyjne i zestawy klocków LEGO WeDo oraz kamerę. Uczestnicy projektu dnia 6 czerwca 2019 roku byli również na wycieczce edukacyjnej w Zamościu.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Były uczen
Były uczen 10.06.2019, 08:15
I to się nazywa dopiero szkola

Pozostałe