Strażacy z Zamościa są najlepsi w województwie!

  • 08.06.2019, 05:19
  • ak
Strażacy z Zamościa są najlepsi w województwie! Fot. KM PSP Zamość
Nie było mocnych na reprezentację Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu podczas wojewódzkich zawodów w sportach pożarniczych. Nasi strażacy triumfowali w tych mistrzostwach, broniąc jednocześnie pozycji lidera z zeszłego roku.

Zawody odbyły się w minionym tygodniu w Lublinie. Wzięło w nich udział 20 strażackich ekip z całej Lubelszczyzny. Zamościanie ponownie wygrali i zdobyli 15 tys. zł nagrody. Pieniądze będą przeznaczone na zakup nowego sprzętu.

Zamość w Lublinie reprezentowali: st. kpt. Przemysław Ilczuk, mł kpt. Paweł Ligaj, asp. Bartłomiej Omański, mł. asp. Błażej Omański, mł. asp. Patryk Bereza, mł. asp. Karol Kalita, ogn. Artur Sowa, sekc. Rafał Żulewski, mł. ogn. Sebastian Kondrakiewicz, st. str. Karol Swatko. Kierownikiem drużyny jest bryg. Tomasz Burcon. Trenerem reprezentacji jest bryg. Andrzej Knap.

– Na szczególna uwagę zasługuje fakt, że nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna w ćwiczeniu bojowym uzyskując czas 27,84 s. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej województwa mł. kpt. Paweł Ligaj wygrał dwubój pożarniczy (pożarniczy tor przeszkód i wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni). Strażak na co dzień pełni służbę w Stanowisku Kierowania zamojskiej komendy. Czwarte miejsce w dwuboju zajął st. str. Karol Swatko ratownik z JRG Zamość – podkreśla mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy KM PSP Zamość.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym kolejne miejsca zajęły: KP PSP Świdnik, KM PSP Chełm.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe