czwartek, 25 kwietnia 2024 06:00

Medalowa dominacja Orki

Czternasty Puchar Roztocza zapisany w annałach zamojskiego sportu. Po raz drugi z rzędu w rywalizacji kobiet open zwyciężyła Katarzyna Szuper z Orki.

Autor: fot. Orka Zamość

W zawodach na pływalni OSiR rywalizowało 85 zawodniczek i 83 zawodników z dziewiętnastu klubów. W klasyfikacji medalowej bezkonkurencyjna była Orka Zamość, zdobywając 19 medali złotych, 15 srebrnych i 11 brązowych. Drugie miejsce dla UKS 48 Warszawa Śródmieście (13-10-14), a trzecie dla Wisły Puławy (13-8-6).

Podopieczni Zbigniewa Lewickiego święcili również triumfy w klasyfikacji o Puchar Roztocza, która obejmowała sumę punktów za wyścigi na 50, 100 i 200 m wybranym stylem oraz za 100 m stylem zmiennym. W kategorii open całe podium zajęły zamościanki. Wygrała Katarzyna Szuper – 2464 pkt. przed Julią Malinoś – 2453 pkt. i Klaudią Malec – 2452 pkt. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Rafał Chyrchała, w najmłodszej kategorii wiekowej (10 lat i młodsi) również drugi był Krzysztof Charkot, a w gronie dwunasto- i trzynastolatków  trzecie miejsce zajął Olaf Lupa.

W czasie zawodów odnotowano kilka wartościowych wyników.

CAŁY ARTYKUŁ PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM I E-WYDANIU.