Hrebenne: Ukrainiec wpadł na granicy. Był poszukiwany przez polskich śledczych

  • 06.06.2019, 09:31
  • ak
Hrebenne: Ukrainiec wpadł na granicy. Był poszukiwany przez polskich śledczych Fot. NOSG
Miał do zapłacenia wysoką grzywnę, ale nie chciał się z tego obowiązku wywiązać. Chyba będzie musiał. 77-letni Ukrainiec poszukiwany przez polskie organa ścigana został zatrzymany w poniedziałek (3 czerwca) przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego.

Cudzoziemiec wjeżdżał tego dnia do naszego kraju. Został zatrzymany podczas odprawy, bo okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez polski wymiar sprawiedliwości w związku z realizacją wobec niego wysokiej kary grzywny.

Mężczyzna miał przy sobie sporą gotówkę. Na miejscu wpłacił blisko 20 tys. zł i pogranicznicy zezwolili mu na dalszą podróż.

– Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań straży granicznej. Zadanie to NOSG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe