PGE wyda miliony na modernizację sieci

  • 06.06.2019, 15:30
  • bn
PGE wyda miliony na modernizację sieci
Spółka PGE Dystrybucja zakończyła właśnie modernizację linii wysokiego napięcia m.in. w okolicach Szczebrzeszyna. Ma to znacznie poprawić bezpieczeństwo energetyczne w powiecie zamojskim, ale także biłgorajskim. Inwestycja pochłonęła w sumie ok. 17 mln zł.

Całkowicie przebudowano 23 kilometrów linii wysokiego napięcia (istniejąca wcześniej została wybudowana jeszcze w 1958 r.). Była ona częścią dawnej, bardzo już zużytej, "sieci" łączącej elektrownię w Stalowej Woli ze stacją w Zamościu. W ramach inwestycji postawiono m.in. nowe słupy rurowe z solidnymi fundamentami palowymi, wymieniono przewody elektryczne oraz zamontowano tzw. odgromniki (czyli przewody odgromowe). 

 – Linia jest zlokalizowana w malowniczych terenach Roztocza Środkowego i przebiega w dużej części przez tereny leśne. Dlatego zastosowane zostało tzw. rozwiązanie nadleśne, co chroni linię przed awariami spowodowanymi upadkami drzew oraz zmniejsza wymagania w zakresie wycinki – informuje Anna Sierkowska-Szuper, starszy specjalista ds. komunikacji w Wydziale Organizacyjno-Prawnym PGE Dystrybucja S.A. – Wymagało to posadowienia słupów o wysokości około 50 m. Rozwiązanie to oraz pomalowanie konstrukcji słupów na kolor zielony zmniejsza ingerencję linii w piękny, roztoczański krajobraz.

W 2020 r. spółka planuje zmodernizować część odcinka tej linii o długości ok. 5 km. Ta inwestycja także jest elementem szerszej strategii. "Wraz ze zrealizowanym w roku 2016 odcinkiem Mokre – Szczebrzeszyn zapewni to zdecydowaną poprawę zdolności przesyłowych oraz pewności zasilania od stacji systemowej Mokre do węzła biłgorajskiego" – czytamy w komunikacie PGE Dystrybucja S.A.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzz 07.06.2019, 21:56
E tam w gminie powształo nowe przedszkole i znajduje sie w urzedzie miasta coreczki na stazu a puzniej praca bez zadnego konkursu to jest temat patologi w Szczebrzesznie

Pozostałe