Gm. Ulhówek: Do Uhnowa na odpust

  • 07.06.2019, 07:03
  • mad.
Gm. Ulhówek: Do Uhnowa na odpust
W sobotę 8 czerwca odbędzie się XV piesza pielgrzymka z Dynisk do Uhnowa na Ukrainie.

Pielgrzymkę rozpocznie nabożeństwo, które zostanie odprawione o godz. 6 w kościele parafialnym w Dyniskach. Około godz. 8 zaplanowano początek odprawy granicznej na tymczasowym przejściu dla pieszych w Ulikowie (aby przekroczyć granicę trzeba mieć ważny paszport). O godz. 10 w Uhnowie rozpocznie się uroczysta msza św. ku czci św. Antoniego. Przewodniczył jej będzie biskup pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej Edward Kawa

W samo południe na uhnowskim cmentarzu odprawione zostanie nabożeństwo ekumeniczne za spoczywających tam zmarłych.

Granica polsko-ukraińska będzie otwarta do godz. 19.

W niedzielę 9 czerwca o godz. 12.30 w Kościele parafialnym w Dyniskach odprawiona zostanie uroczysta suma odpustowa ku czci św. Antoniego, z udziałem mieszkańców Uhnowa. Mszy przewodniczył będzie biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek.

mad.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe