Jak w Hrubieszowie dzielono dotacje?

  • 05.06.2019, 07:01
  • Mariusz Parol
Jak w Hrubieszowie dzielono dotacje? Fot. pixabay.com
Były starosta, obecnie radny powiatowy Józef Kuropatwa trzyma rękę na pulsie. Zaniepokojony podziałem 130 tys. zł dotacji przyznanej przez PFRON na wyposażenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych (przyznano ją w czasie, gdy powiatem rządzili ludowcy), złożył w tej sprawie interpelację. Wygląda na to, że nie ma powodów do niepokoju.

W ubiegłym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał powiatowi hrubieszowskiemu 130 tys. zł na wyposażenie miejsc pracy dla niepełnosprawnych.

"Kto otrzymał dofinansowanie na stanowiska pracy. Była to kwota 130 tys. zł dla trzech osób. Myśmy powinni wiedzieć, bo to są pieniądze publiczne" – podkreślał Józef Kuropatwa.

Starosta hrubieszowski Maryla Symczuk przesłała interpelację radnego dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy.

Dyrektor PUP-u w Hrubieszowie Sławomir Marciuniuk odpowiedział, że 35 tys. zł dotacji przyznano Łukaszowi Siemiakowi na podjęcie działalności gospodarczej (dopuszczalna kwota dotacji sięga 15-krotnego przeciętnego wynagrodzenia, czyli 68,7 tys. zł). 

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nie wiem o co chodzi
Nie wiem o co chodzi 05.06.2019, 22:18
Ze tak głupio zapytam Policja gospodarcza i prokuratura u nas działa ze taka osobistość co powinna mieć zarzuty szuka przekrętów, chyba uzasadnionych. Nie wiem bo organa ścigania nie informują.
Niepełnosprawny
Niepełnosprawny 05.06.2019, 21:21
No i co te pieniądze są przyznawane uznaniowo bo nic o tym nie słyszałem? Pewnie mała karteczka informacyjna wisiała gdzieś w rogu PUP.

Pozostałe