Dołhobyczów: Dom kultury w miejscu "Rolniczaka"

  • 07.06.2019, 06:00
  • par
Dołhobyczów: Dom kultury w miejscu "Rolniczaka"
Gmina Dołhobyczów otrzymała 4 mln zł dofinansowania na działania związane z rewitalizacją obszarów wiejskich. Z własnego budżetu dołoży 1,4 mln zł. Do października przyszłego roku zamierza przebudować i adaptować budynek byłej szkoły rolniczej. Przeprowadzi się tam Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji.

Dofinansowanie przyznano gminie na realizację projektu "Rewitalizacja zdegradowanego centrum Dołhobyczowa". Obejmuje on przebudowę byłej szkoły rolniczej w tej miejscowości. Do budynku zostanie dobudowana jeszcze jedna kondygnacja. Całość zostanie zaadaptowana na potrzeby Przygranicznego Domu Kultury i Rekreacji. Nowy dom kultury będzie miał własne ogrzewanie, uniezależni się od dostaw energii cieplnej z miejscowej spółdzielni mieszkaniowej. Nieużytkowane garaże w sąsiedztwie również będą przebudowane i powstanie tam Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne. Dzięki unijnemu dofinansowaniu zostanie odnowiona gminna biblioteka, która jest wpisana do rejestru zabytków. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe