Drogówka nie powie po imieniu

  • 04.06.2019, 05:45
  • lew
Drogówka nie powie po imieniu Fot. policja.pl Nowe zasady mają na celu poprawić wizerunek funkcjonariuszy.
Koniec spoufalania się z kontrolowanymi kierowcami. Komenda Główna Policji rozesłała pismo, w którym prosi funkcjonariuszy drogówki, aby zaprzestali używania zwrotów typu "Panie Andrzeju".

Nowe zasady mają na celu poprawić wizerunek funkcjonariuszy. To efekt skarg dotyczących nieprawidłowego zwracania się policjantów do osób kontrolowanych, polegający na używaniu zwrotu typu "Pani Anno" czy "Panie Andrzeju", które napływały do Komendy Głównej Policji.

– Niektórym kontrolowanym osobom po prostu nie odpowiada ta formuła – mówi podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. – Uznaliśmy, że faktycznie może ona wzbudzać u kontrolowanego kierowcy poczucie zmniejszonego dystansu pomiędzy nim a policjantem, stąd dobra rada czy sugestia dla policjantów, żeby używali zwrotu grzecznościowego: "Proszę Pani" i "Proszę Pana". To nie jest żadna instrukcja, tylko prośba. Nadinterpretacja nie jest wskazana.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jak za PRL
Jak za PRL 07.06.2019, 16:50
"Obywatelu "wraca?

Pozostałe