Spalił się sklep w Mirczu. Dzieciaki zaprószyły ogień? (ZDJĘCIA, FILM)

  • 03.06.2019, 11:18
  • ak
Spalił się sklep w Mirczu. Dzieciaki zaprószyły ogień? (ZDJĘCIA, FILM) Fot. KPP Hrubieszów
Wstępne ustalenia wskazują, że dwaj nastoletni chłopcy zaprószyli ogień i doprowadzili w ten sposób do pożaru sklepu w Mirczu. Straty sięgnęły aż 800 tys. zł.

 

 

 

Do pożaru dużego sklepu w Mirczu doszło w niedzielę (2 czerwca) wczesnym popołudniem. Strażacy gasili ogień, a policjanci zajęli się ustaleniem przyczyn zdarzenia. Wstępne informacje mówią o tym, że sklep zaczął się palić, bo dwaj chłopcy w wieku 15 i 16 lat zaprószyli ogień.

– W wyniku działania ognia zniszczeniu uległa elewacja budynku, całość więźby dachowej i pokrycie dachu, strop i ocieplenie stropu na I piętrze, a także wyposażenie i towar sklepu wielobranżowego. Ponadto w wyniku akcji gaśniczej doszło do zalania wodą pomieszczeń sklepu oraz nasiąknięcia wodą ścian i stropu. Współwłaściciel budynku będący na miejscu wstępnie oszacował powstałe straty na kwotę 800.000 zł – informuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Policjanci zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. Na miejsce skierowano biegłego ds. pożarnictwa. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Trwa jeszcze ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia oraz udziału nastolatków w pożarze.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
(nie)anonimowy
(nie)anonimowy 06.06.2019, 16:24
Jacy to wszyscy mądrzy kiedy z boku patrzą i potrafią dyrygować akcją gaśniczą :)
Zapraszamy Pana z nagrania do zapoznania się z zasadami przeprowadzania akcji gaśniczych :)
grześch
grześch 04.06.2019, 11:44
Kto zawinił ? Rodzice czy szkoła!/ Jeśli chodzi o Mircze obecna szkoła to żal serce ściska. Wewnętrzne rozgrywki i niekompetencja dyrekcji.Bałaganiarstwo i donosicielstwo do gminy. Uczeń pozostaje gdzieś daleko w tle.Kadra pedagogiczna w rozsypce! Skutki fatalne! Wiele kontrowersyjnych spraw i wybryków zamiatane pod dywan na bieżąco. BMW wszechobecne! Szkoda tylko dobrych pedagogów i dobrych uczniów.

Pozostałe