Zamość: Pyszności z Roztocza wybrane. Kto wygrał konkurs?

  • 03.06.2019, 06:00
  • ak
Zamość: Pyszności z Roztocza wybrane. Kto wygrał konkurs? Fot. LOT Zamość i Roztocze
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Szarowolanki z Szarowoli w gminie Tomaszów Lubelski zdominowały konkurs „Smaki Zamościa i Roztocza”, który rozstrzygnięto w sobotę (1 czerwca) podczas Jarmarku Hetmańskiego w Zamościu. Tylko w jednej z kategorii musiały uznać wyższość gospodyń z KGW Szopinek Klub Aktywnych Szopinieckich Kobiet.

Do tegorocznej edycji konkursu na najpyszniejsze dania, wypieki i nalewki zgłoszono 12 smakowitości.

Członkinie KGW Szopinek Klub Aktywnych Szopinieckich Kobiet przygotowały tak znakomitego "kurczaka ze młyna", że zachwyciły nim jury w kategorii "wyroby gastronomiczne". Drugie miejsce komisja przyznała Szarowolankom za gulasz z dzika w kiszonej kapuście, a trzecie tym samym gosposiom za perliczkę z kulkami ziemniaczanymi i surówka z selera.

Chleb z ziołami z Szarowoli zdobył pierwszą nagrodę wśród wypieków. Kolejne miejsca zajęły również Szarowolanki za rogaliki babci z nadzieniem budyniowym i torcik "dla każdego coś innego”.

Na panie z gminy Tomaszów Lubelski nie było też mocnych w kategorii nalewek. Wygrała ich miętówka, a za nalewkę z orzecha włoskiego otrzymały drugą nagrodę.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe