Zamość: Dzieci z Przedszkola nr 6 spotkały się z policjantami (ZDJĘCIA)

  • 03.06.2019, 07:00
  • Źródło: Komenda Miejska Policji w Zamościu
Zamość: Dzieci z Przedszkola nr 6 spotkały się z policjantami (ZDJĘCIA) Fot. KMP Zamość
Dzieci z przedszkola nr 6 spotkały się z policjantami z Zamościa, którzy przekazali im wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w domu, na placu zabaw oraz podczas zbliżających się wakacji. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków był pokaz umiejętności policyjnego czworonoga.

W czwartek dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 na ul. Dolnej w Zamościu mieli nietypowych gości. Do ich przedszkola przyjechali policjanci z zamojskiej komendy. Dzielnicowy asp. Mariusz Pawlik przypomniał małym słuchaczom jak bezpiecznie należy zachowywać się w domu, na spacerach oraz na placu zabaw.

Sprawdził także ich wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i zasad postępowania w kontaktach z nieznanymi osobami. W związku ze zbliżającymi się wakacjami rozmawiał z dziećmi również na temat bezpiecznego wypoczynku.

Ponadto przedszkolaki miały możliwość obejrzenia radiowozu oraz zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów podczas codziennej służby.

Dodatkową atrakcją był policyjny pies, który zaprezentował swoje umiejętności. Natomiast jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski przekazał dzieciakom wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zamościu

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe