Szkolny festyn zdrowia w Telatynie (ZDJĘCIA)

  • 01.06.2019, 15:00
  • Materiał nadesłany
Szkolny festyn zdrowia w Telatynie (ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
Promowanie idei zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży to główne założenie Festynu Zdrowia, który odbył się 19 maja w szkole w Telatynie. Wspaniała pogoda oraz bogaty program festynu przyciągnęły mieszkańców gminy Telatyn, w tym: rodziców, dziadków, uczniów wraz z ich rodzeństwem i znajomymi.

Festyn Zdrowia został przygotowany przez Uczniów klasy I wraz z p. Janiną Tucką i Rodzicami.

Na wstępie uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni przedstawili scenkę „SPORTOWE OPOWIEŚCI” promującą w zabawny sposób aktywność ruchową i kilka dyscyplin sportowych. W trakcie inscenizacji zaprezentowały się dziewczęta ze szkolnej formacji tanecznej „ Stokrotki” i ,,Rytm”.

Następnie, odbyły się zmagania sportowe. Aktywność i zaangażowanie uczestników festynu przerosły oczekiwania organizatorów. Mnóstwo konkurencji przygotowanych przez naszych nauczycieli wf-u (p. Elżbietę Matwiejczuk, p. Ewelinę Tucką- Ratyna i p. Krzysztofa Michalczuka) wciągnęły nas bez końca. W zaproponowanych konkurencjach udział brały całe rodziny oraz obecni nauczyciele (p. Barbara Wójcik, p. Wiesława Piwko, p. Monika Tchórzewska, p. Wiesława Przytuła, p. Magdalena Szymańska, p. Krystyna Bil, p. Małgorzata Pelczar, p. Henryk Szaruga i p. Bogusław Wójcik).

Chętni uczniowie wspólnie z rodzicami uczestniczyli w następujących konkurencjach: „rzut kaloszem”, „wyścig po omacku”, „napełnianie butelki wodą”, „bieg z jajkiem na łyżce”. Ciekawą i oryginalną konkurencją rodzinną była zabawa kulinarna ,,Ubijania piany”. Tatusiowie rywalizowali ze sobą, by w jak najkrótszym czasie ubić na sztywno pianę, oczywiście z białek. Kulminacyjnym punktem dnia był mecz siatkówki Nauczyciele i Rodzice kontra Uczniowie. Drużynę uczniów reprezentował zespół chłopców i dziewczynek z klas III oddziałów gimnazjalnych.

Po wyrównanej grze 2 : 1 zwyciężyli uczniowie. Uczniowie i rodzice za zajęcie poszczególnych miejsc z rąk p. Bogdana Tuckiego dyrektora szkoły otrzymywali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, którą reprezentowała p. Alicja Kowalczuk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wytrwałości w zmaganiach sportowych. Takie imprezy to coś, co się nie może nie udać. Z tak wspaniałą kadrą nauczycielską, niesamowitymi rodzicami i ich dziećmi zabawa w ten piękny, niedzielny dzień była naprawdę super!

Materiał nadesłany

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe