Kontrabanda w malinach. 60-latkowi grozi grzywna

  • 30.05.2019, 13:00
  • ak
Kontrabanda w malinach. 60-latkowi grozi grzywna Fot. KMP Zamość
Gdzie schować nielegalny towar? Pomysłów może być mnóstwo. 60-latek z gminy Adamów skrytkę na papierosy z przemytu zorganizował... między krzakami malin.

Wizytę w obejściu gospodarza złożyli policjanci z posterunku w Krasnobrodzie. Wiedzieli, że 60-letni mężczyzna może mieć gdzieś schowane spore ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Gdy mieszkaniec gminy Adamów zobaczył mundurowych natychmiast przyznał się winy. Wydał im kilka paczek, zapewniając, że niczego więcej nie ma. Funkcjonariusze nie dali się zwieźć i rozpoczęli przeszukanie.

– Policyjny „nos” nie zawiódł stróżów prawa. W sadzie pomiędzy krzakami malin odnaleźli, bowiem plastikową beczkę, a w niej papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy w ilości blisko pół tysiąca paczek – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mundurowi cały nielegalny towar skonfiskowali. Wstępnie wyliczyli, że straty na szkodę skarbu państwa to w tym przypadku ponad 11 tys. zł. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych 60-latek odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe