Tomaszów Lubelski: Sukcesy fizyków z SP nr 2

  • 01.06.2019, 06:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Sukcesy fizyków z SP nr 2 Fot. SP nr 2 Tomaszów Lubelski
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim z powodzeniem startowali w szóstej edycji konkursu "Doświadcz fizyki", który zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu we współpracy z Pracownią Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie.

Wzięło w nim udział 61 uczniów z 24 szkół z południowo-wschodniej części regionu lubelskiego. Do finału zakwalifikowano 26 doświadczeń. Jury doceniło te, nad którymi pracowali uczniowie tomaszowskiej Dwójki.

Gimnazjalista Miłosz Maślakpokazał samodzielnie wykonany model silnika i zajął drugie miejsce. Jego rówieśnik Łukasz Podoba zgłosił do konkursu doświadczenie zatytułowane "Pojedynek balonów" i uplasował się na siódmej pozycji. Z kolei ósmoklasistka Olga Małka badała gęstość cieczy i otrzymała wyróżnienie.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe