LHS odchwaszcza tory

  • 28.05.2019, 15:45
  • bn
LHS odchwaszcza tory
Zamojska spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa informuje o planowanych pracach związanych z chemicznym niszczeniem roślinności na linii szerokotorowej.

Opryski będą prowadzone m.in. na trasie ze Zwierzyńca do Biłgoraja (w dniach 27-31 maja). Opryskiwany będzie pas o szerokości pięciu metrów (środkiem Kosmik 360 SL). Cała operacja zostanie przeprowadzona przy użyciu specjalnego opryskiwacza zamontowanego na drezynie torowej. W czasie oprysku ludzie nie powinni odwiedzać terenów kolejowych. Nie wolno też w bezpośrednim sąsiedztwie torów wypasać zwierząt. 

"Terminy planowanych zabiegów mogą ulec nieznacznym zmianom w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych" – czytamy w komunikacie PKP LHS (w całości jest dostępny na stronie www.szczebrzeszyn.pl). 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oszołomy a nie ekolodzy!
oszołomy a nie ekolodzy! 28.05.2019, 23:51
Gdzie nasi pseudo-ekolodzy?! Protestują przeciw czystej spalarni gdzie każdy syf zostaje w filtrach a tu pozwalają truć środowisko chemią!
Seba
Seba 29.05.2019, 12:36
jak to gdzie? karierę robią strasząc ciemny lud spalarnią a smog, śmieci w lesie, palących plastikiem w piecach mają gdzieś. a teraz ta chemia na torach, gdyby myśleli o środowisku to jeden z drugim zamiast szołmenić w tv i gazetach wykosiliby to zielsko, przecież ta chemia nie zniknie - wejdzie w glebę i powietrze
zamoy
zamoy 29.05.2019, 13:12
Dokładnie! Straszą spalarnią a na plakatach mają dymiące kominy elektrowni węglowej! Nie wiem czy takie tumany że nie odróżniają spalarni od elektrowni czy ordynarnie kłamią żeby zastraszyć mieszkańców. Przecież prze każdym większym szpitalu istnieje spalarnia odpadów 1000 razy bardziej 'dymiąca' od nowoczesnych spalarni bo w szpitalach nie normy i nie ta technologia
Wiosna
Wiosna 28.05.2019, 22:06
Pszczoły padna
Lata
Lata 28.05.2019, 19:48
Nie skoszone suche trawy podczas przejazdu pociagu gdy koła wagonów kolejowych ocierają o szyny mogą powodować iskry które powodują pozar. Muszą pryskać to jest tańsze i szybsze .a jak by cię spalił hektar pszenicy i doszedł do zabudowań w tedy był by placz
Zamościanin
Zamościanin 28.05.2019, 17:52
Nie lepiej wykosić?

Pozostałe