Ciesz się pięknym ogrodem!

  • 29.05.2019, 10:00
  • Artykuł Sponsorowany
Ciesz się pięknym ogrodem!
Zadbany i mądrze zaprojektowany ogród jest najwspanialszym azylem, w którym najlepiej spędza się wolne chwile, letnie popołudnia i wieczory... Jeśli nie macie ręki do roślin, skorzystajcie z pomocy kogoś, dla kogo pielęgnowanie ogrodu jest pasją i pracą.

 

Chociaż maj tego roku jest wyjątkowo deszczowy, rośliny w ogrodzie nie pozwalają zapomnieć, że zbliża się lato. Kwietne ogrody zachwycają teraz ilością barw i różnorodnością. To doskonały moment na relaks wśród zieleni i podziwianie wiosennych zabiegów ogrodniczych. Ale... nie wolno zapomnieć, że kwiaty i krzewy trzeba w dalszym ciągu doglądać i je pielęgnować.

 – Przed nami najpiękniejszy miesiąc w ogrodzie. Jednocześnie bardzo pracowity. Roślinom trzeba zapewniać optymalną wilgotność podłoża i nawozić je, by obficie kwitły. Pod koniec czerwca swój wiosenny przyrost zakończyły bukszpany, więc to odpowiedni moment, żeby poprzez przycinanie gałązek nadać im idealną formę. Trzeba pamiętać, że bukszpanów nie przycinamy w deszczową pogodę, ponieważ zarodniki groźnych dla nich grzybów mogą przenosić się wraz z kroplami wody i zakażać rany także przez narzędzia. W czerwcu można również formować inne żywopłoty. Bardzo ważne są oczywiście zabiegi ochronne roślin, takie jak zwalczanie mszycy czy gąsienic. No i oczywiście regularnie usuwamy przekwitłe kwiaty, pora posadzić rozsadę kwiatów jednorocznych oraz wysiać byliny i gatunki dwuletnie, np. malwy – opowiada z entuzjazmem o pracy w ogrodzie Anna Bielecka, projektantka ogrodów, właścicielka firmy Garden Art w Zamościu.

Trzeba przyznać, że by cieszyć się wspaniałym ogrodem, trzeba się napracować. Jeśli ktoś nie ma ręki do roślin, ale lubi ich otoczenie albo brakuje mu czasu czy pomysłu na to jak zaprojektować od podstaw albo odświeżyć stary ogród i go pielęgnować, może skorzystać z pomocy specjalistów. 

Projektanci i wykonawcy Garden Art zajmują się projektowaniem, realizacją i pielęgnacją ogrodów małych i dużych. Jak zapewniają nigdy nie tworzą dwóch jednakowych ogrodów. Z Garden Art można również nawiązać całoroczną współpracę. To ma swoje plusy: pozostaje wtedy korzystać z uroków ogrodu i nie martwić się o niełatwą pielęgnację roślin.

Artykuł Sponsorowany

Podziel się:Pozostałe