Pow. hrubieszowski: Ludzie mają już dość czekania

  • 28.05.2019, 07:30
  • Mariusz Parol
Pow. hrubieszowski: Ludzie mają już dość czekania Mieszkańcy Gozdowa i Podhorzec (gm. Werbkowice) podkreślają, że zniszczona droga ma strategiczne znaczenie dla jej użytkowników z gmin Werbkowice i Hrubieszów.
Drogi między gminami Werbkowice i Hrubieszów zdewastowano podczas budowy obwodnicy Hrubieszowa. Firma, która ją budowała, miała je wyremontować, ale tego nie zrobiła. Gmina i powiat hrubieszowski od kilku lat przed sądem dochodzą odszkodowań. Mieszkańcy Gozdowa i Podchorzec już dawno stracili nadzieję, że będą normalnie jeździć po gminnych drogach.

Pod koniec marca mieszkańcy Gozdowa i Podhorzec (gm. Werbkowice) wysłali petycję do wójta gm. Hrubieszów Tomasza Zająca. Postulują o niezwłoczne podjęcie działań, które przywrócą przejezdność drogi gminnej Gozdów – Brodzica – Wolica zniszczonej podczas budowy obwodnicy Hrubieszowa. "Nie do przyjęcia jest sytuacja, że gminna droga publiczna, łącząca Podhorce, Gozdów, Brodzicę i Wolicę jest od 5 lat nieprzejezdna" – czytamy w petycji. 

Mieszkańcy Gozdowa i Podhorzec podkreślają, że zniszczona droga ma strategiczne znaczenie dla jej użytkowników z gmin Werbkowice i Hrubieszów.

"To tędy w razie konieczności muszą przejechać karetki pogotowia ratunkowego i wozy straży pożarnej. Drogi te mają ogromnie znaczenie przy kryzysowych sytuacjach na krajowej drodze z Zamościa do Hrubieszowa, jeżeli tam dojdzie do wypadków czy awarii pojazdów" – przekonują autorzy petycji.

"Władze lokalne zobowiązane są utrzymywać przejezdność dróg publicznych. Gmina powinna niezbędną drogę wybudować, a zniszczoną naprawić. Jeżeli władze same nie są świadome tego, że dana droga takiej naprawy wymaga, powinny podjąć działania po interwencji mieszkańców" – piszą autorzy petycji, pod którą podpisało się kilkudziesięciu mieszkańców Podhorzec i Gozdowa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bimber
Bimber 05.06.2019, 14:40
Ogólnie to ja w takim syfie nigdy bym czerchadła nie zamoczył ja nie mam pojęcia jak tam wogole można sie kąpać syf bród malaria
reda
reda 29.05.2019, 00:29
a widzieliście jak pięknie wygląda łączka przy moście sławęcińskim, składowisko czego się da, piękny widok, jeszcze pare dni i młodzież zacznie się kąpać w hrubieszowskim basenie przy moście, jedyne kąpielisko w mieście, jakoś kiedyś mogli zagospodarować ten teren od wejścia mostkiem na stadion do mostu sławęcińskiego, było kąpielisko, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych a nawet kawiarnia, to miejsce aż się prosi o reaktywacje przyszłości tym bardziej że wpisuje się to w ciąg terenów rekreacyjno wypoczynkowych, przecież służbę drogową można przenieść w inne dogodne również dla nich miejsce a cały teren stanowiłby piękny kompleks sportowo wypoczynkowy
agronom
agronom 31.05.2019, 22:33
Tam kiedyś było wiele kąpielisk. Czasy sie zmieniają nakłady na rolnictwo syf z wód lokalnych robią. Ty myslisz skąd ten po za klasowy stan Huczwy ? Nikt ci prawdy nie powie bo ważniejsze jest wyżywienie mord a nie jakieś kąpieliska. Nawet sanepid tego nie bada od lat chociaż ma taki obowiązek. Powinni badać i podawać dla opini skad zanieczyszczenia, jakie i jaki mogą mieć wpływ. Dowiadujesz sie tylko z gazer ze Randap jest rakotwórczy a na masową skale to stosowali w rolnictwie. Tak to jest jak z rolników zrobili producentów rolnych. Bo teraz jak kupujesz to > panie to nie do jedzenia to na sprzedaż hahahha.
reda
reda 01.06.2019, 00:58
jesteście do tyłu z wiadomościami, sanepid wydał pozytywna opinie o stanie wód, rada miasta podjęła uchwałę o utworzeniu dwóch kapielisk, pewnie nie zasięgnęli waszych światłych rad, ale wy tylko potraficie obrazic i opluc, pewnie u was gdzies na przysłowiowym z.... tak było, mentalności nie zmienisz zmieniając miejsce zamieszkania
Agronom
Agronom 10.06.2019, 23:12
reda ja tu dłużej w tym mieście mieszkam niż ty pewnie i Burmistrz i wiem czym pachnie Huczwa. Od lat już tam sie nie kąpie a jak na to patrze tomnie obrzydzenie bierze. Jak taka pozytywna opinia jest to niech sanepid ją upubliczni w całości bo nie widziałem jeszcze wyników składu chemicznego tych wód !!! TO prosze bez takich insynuacji o zmianach miejsca zamieszkania.
on
on 29.05.2019, 21:37
reda nwm wspominasz lata 70-te bo za moich lat dziecięcych to było dziadostwo juz . Napisz o 90-tych jak cały teren razem z HOSiRem pod wodą był zatopiony . Wspominki z lat komuny na którą potem jedziesz hahahah .
Kąpielowicz
Kąpielowicz 29.05.2019, 17:15
Ja sie w Huczwie przestałem kąpać jak padlina ze sławęcina pływała. W takim syfie to tylko choroby można sie nabawić. Sanepid tego nie kontroluje. Przecież to są wody pozaklasowe tak zanieczyszczone opryskami i innym syfem ze strach do tego wchodzić . To jakie ty tam kąpielisko masz ? 30 lat temu skończyły sie kąpieliska na Huczwie. I nie pisz że tak nie jest.
olo
olo 29.05.2019, 18:07
nawet morsy tam się kapią zima, więc więcej nie bredź
Kąpielowicz
Kąpielowicz 29.05.2019, 19:20
Nie bredzie wiecej tu mieszkam niż ty chyba, a przestałem sie kąpać jak zgniłe fragmenty świń pływały w huczwie. Powodzenia w kolejce do dermatologa jak to tak zachwalasz,
olo
olo 29.05.2019, 20:04
znasz bajkę,golono, strzyżono?
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 28.05.2019, 19:43
Mirek nie pierd..... poprzednia władza gminna doprowadziła do tego stanu. Jak by uczciwie to naprawiali to by droga wyglądała jak od lasu gozdowieckiego do Obrowca. To nie pisz takich propagandowych bzdur bo na Juzika i klike i tak nikt nie zagłosuje juz. Z tego co wiem gmina sądzi sie ze starostwem o kase na remont tej drogi to może ktoś tam wywiad zrobi. Ciekawe co na to rzecznik naszego sądu i na sprawy nielegalnych kopalni pod przykrywką rekultywacji. Sprawa wygasa czy przycicha na ładnych kilkanaście lat bo jak w grze miliony w śmieciowym biznesie to stać pewnie na wyciszenie sprawy. Kiedy ktoś to do CBA zgłosi sie pytam naszych radnych bo to śmierdzi z daleka a sprawa ucicha !!!!!
Adamo
Adamo 28.05.2019, 11:54
Panie Mirku bo teraz dziur nie będą łatać tylko zarybiać dlatego brak zainteresowania naprawą
Mirek
Mirek 28.05.2019, 10:49
W uzupełnieniu informacji dodam,że poprzednia władza gminna wykazywała chociaż zainteresowanie i zaszczycała swoją obecnością na wszelkiego rodzaju imprezach wiejskich. Może to śmiesznie brzmi , ale niestety to smutna prawda.
Mirek
Mirek 28.05.2019, 10:37
W obecnej sytuacji droga jest jeszcze gorsza . Dziura na dziurze o głębokości miejscami 20 cm .Ponadto tak zarosła ,że nie widać żadnych znaków . Drzewa i ich gałęzie sięgają do połowy jezdni . Władza się zmieniła , ale dla mieszkańców nic się nie zmieniło . Brud jest jeszcze większy niż był. Nie wiem czy ktoś z władz powiatu jechał owym odcinkiem drogi. Wstyd ,żeby 5 lat po oddaniu obwodnicy człowiek i jego głos był potrzebny tylko przy urnie- korycie.
JKM
JKM 28.05.2019, 10:41
co na to prawo obowiązujace w Polsce?
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 28.05.2019, 19:36
W Polsce oszustów stać na prawników a pospolitego Kowalskiego nie. Takie masz prawo że oszust jest na uprzywilejowanej pozycji bo na dobrze opłaconego prawnika !!!

Pozostałe